Foto: MMP

Město rozjelo velkou letákovou kampaň. O možnosti pomoci chce dát vědět všem seniorům

Plzeň začala s distribucí tisíců letáků nabízejících pomoc seniorům nad 80 let s registrací na očkování proti covid-19. Telefonní linku 374 780 960, na kterou si mohou zavolat a kde pomoc získají, chce město dostat do povědomí všech starších občanů. Úředníci magistrátu i brigádníci proto už od rána letáky rozvážejí do lékáren, na polikliniky, roznášejí je dopoledne u obchodních center a podobně.

„Naším cílem je, aby v Plzni nezůstal nikdo, kdo o nabídce naší pomoci nebude vědět. Dovolím si to označit za největší letákovou kampaň města v poslední době. Do oběhu půjdou tisíce letáků, další jsme připraveni dotisknout. Na území Plzně žije kolem devíti tisíc občanů starších 75 let, na ně se nyní zaměřujeme,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa.

V Plzeňském kraji se očkuje v dalších dvou centrech

Tři jednotky úředníků se ráno vydaly distribuovat letáky v jednotlivých městských částech. Například na Borech leták předají do 11 lékáren, také na Polikliniku Bory, na úřad městského obvodu, na území Plzně-středu pak bude leták předán na dalších 18 míst. Vynechány nebudou ani Skvrňany, Slovany, Lochotín nebo Doubravka.

„Kromě toho v pátek ráno začaly také roznosy u obchodních center, kde se o to starají brigádníci. Začali jsme před Penny Markety, v dalších dnech to budou Lidl, Kaufland, Globus, Tesco, Albert, Norma i Billa,“ přiblížila vedoucí Odboru prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně Jana Komišová. Od pondělí budou také letáky umístěny i ve školních jídelnách, kam si chodí senioři pro obědy, zapojí se i knihovny. 

Kromě letákové kampaně město spouští také kampaň v rádiích, na regionální televizi, v tištěných médiích i na sociálních sítích.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: