Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Plzeň pomůže lidem z požárem zničené ubytovny. Pomoci můžete i vy

Město Plzeň poskytlo přechodně náhradní ubytování prvním třiceti lidem, kteří dnes ráno museli opustit ubytovnu na Karlově v Borské ulici. V jednopatrovém montovaném objektu se rozhořel kolem osmé hodiny požár, zraněno bylo několik lidí, vyhlášen byl třetí stupeň poplachu. Pro ostatní obyvatele ubytovny, tedy dalších až 60 osob z řad cizinců, se nyní město snaží dočasné bydlení zajistit.

Využili jsme naše zařízení na Roudné, kde třiceti lidem poskytneme potřebnou krátkodobou pomoc, tedy ubytování, stravu a další servis. Bude to na přechodnou dobu, tedy na dobu maximálně v jednotkách dnů. V součinnosti s charitou zajišťujeme také překladatele,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký, který se ráno dostavil na místo události. Město se také spojilo s pracovními agenturami, jedna již zajistila náhradní ubytování pro svých asi sedm lidí. Po dohodě s majitelem se nyní hledají volná místa k trvalému bydlení všech osob na ostatních ubytovnách.

Většina cizinců je podle zatím dostupných informací z Ukrajiny. Kromě primátora na místě za město byli i zástupci Odboru bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně, stejně tak i zástupci ze Správy informačních technologií města Plzně, která disponuje drony s termokamerou.

Mluvčí záchranářů Martin Brejcha uvedl, že záchranná služba na místě ošetřila 12 lidí, 11 z nich převezla do nemocnic. Integrované záchranné složky evakuovaly 130 osob. Hasiči dostali oheň pod kontrolu po více než dvou hodinách kolem 10:30, zásah ale ještě potrvá. Událost si vyžádala i uzavření Borské ulice a ovlivnila mimo jiné i linky městské hromadné dopravy, provoz byl obnoven po 11. hodině.

K pomoci se připojuje i Diecézní charita Plzeň. Během požáru ubytovny Karlov přišlo přes 100 lidí o střechu nad hlavou a všechny osobní věci. Tito lidé potřebují oblečení, které momentálně není k dispozici v humanitárním skladu. Jedná se především o pánské oblečení a boty všech velikostí. Máte-li nepotřebné pánské oblečení, můžete jej přinést na adresu Cukrovarská 16, Plzeň (pod zimním stadionem). Příjem darů je zítra mimořádně možný až do 19 hodin.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: