Sportovní hala Krašovská. Foto: MMP

Plzeň buduje další sportovní infrastrukturu, Sportmanie Plzeň bude pokračovat

Krajská metropole naplňuje svoji Koncepci sportu města Plzně na léta 2021 až 2030 pomocí akčních plánů. Zastupitelé města na posledním zasedání schválili konkrétní plán, který má přispívat k rozvoji sportu na území města v období let 2021 a 2022.

„Stěžejním cílem pro naše město je rozvoj sportovní infrastruktury města, která bude otevřená a dostupná pro veřejnost. V následujících dvou let vystavíme zázemí tréninkového centra pro fotbalovou mládež ve sportovním areálu ve Štruncových sadech, zahájili jsme stavbu víceúčelové haly v Krašovské, chceme zahájit realizaci Plzeň buduje další sportovní infrastrukturu, Sportmanie Plzeň bude pokračovat, budeme opravovat a rozvíjet ostatní sportoviště v majetku města, chceme získat územní rozhodnutí pro zázemí triatlonové akademie v areálu Ostende, dokončit projektovou dokumentaci pro novostavbu tělocvičny v Křimicích, ale také chceme revitalizovat park za OC Plzeň Plaza.

Jedním ze stěžejních cílů je spolupráce se sportovními kluby a podpora jejich činnosti. Chceme nadále pokračovat v pořádání mimořádně úspěšné Sportmanie Plzeň. Cílem je podpora dalších akademií mládežnických kategorií, ale i podpora univerzitního sportu a vysokoškolských sportovců. Součástí akčního plánu sportovní koncepce je ale i zlepšení podmínek pohybové rekreace a kvality života v Plzni. Finance máme také alokované na provedení studie lesních cest pro horská kola V Jámách. V oblasti sportu ale nezapomínáme na sportovní vyžití pro hendikepované spoluobčany či na programy pro seniory, pro matky s dětmi i pro menšiny,“ uvedl některé cíle na následující dva roky náměstek Roman Zarzycký.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: