Foto: Archiv Plzenoviny.cz

Plzeň v roce 2023 nezdraží teplo, odpad, vodné a stočné ani předplatné na MHD

Plzeňská teplárenská dnes rozhodla, že pro rok 2023 nezdraží ceny tepla v Plzni pro domácnosti ani pro firmy. Cena tepla tak zůstane pod hranicí 600 korun za 1GJ a zůstane tak nejlevnější cenou tepla v České republice.

„Jsem rád, že se nám podařilo najít shodu s naším partnerem v Plzeňské teplárenské skupinou EPH na nulovém nárůstu ceny tepla pro rok 2023. Již před prázdninami jsme Plzeňanům slíbili, že udržíme v Plzni nízkou cenu tepla a teď tento slib plníme. V této složité době je nutné, aby město drželo spolu se svými občany a nevydělávalo na nich,“ uvedl na začátek mimořádné tiskové konference k cenám energií primátor Plzně Pavel Šindelář.

Plzeňská teplárenská není jakkoliv závislá na dodávkách plynu z Ruska. Jejím zdrojem vytápění je komunální odpad, který se zpracovává ve spalovně v Chotíkově, biomasa v podobě štěpky a zbytek spotřeby doplňuje hnědé uhlí. Teplárna dodává teplo do více jak 54 tisíc plzeňských domácností, což představuje přibližně 163 tisíc obyvatel města z celkového počtu 180 tisíc obyvatel Plzně. Současně dodává teplo i do škol, školek, zařízení sociální péče, zdravotnických zařízení a plzeňských firem. Ani pro ně se cena odebíraného tepla v roce 2023 nezmění.

Plzeňský kraj zřejmě koupí bývalé Městské lázně. Podívejte se, jak by mohly vypadat

„Stejně jako teplo nezdraží v Plzni pro rok 2023 ani cena vodného a stočného,“ potvrdil primátor města Plzně a předseda představenstva společnosti VODÁRNA PLZEŇ a. s. Pavel Šindelář.

Návrh rozpočtu města, který pro rok 2023 připravuje ekonomický náměstek primátora David Šlouf, již s nulovými nárůsty ceny tepla a vodného a stočného počítá. „Plzeň je silné a ekonomicky zdravé město ve výborné finanční kondici, a proto musí svým občanům v této těžké době pomoci překonat krizový rok 2023. Známe recept, jak občanům města co nejvíce pomoci při růstu cen elektřiny a plynu, které město nemůže ovlivnit. Proto jsme již pro letošní rok rozhodli, že nedojde ke zdražení nájmů městských bytů, nebytových prostor ani předplatného pro městskou hromadnou dopravu. Stejně tak s nulovým růstem těchto nákladů bude počítat i rozpočet na rok 2023. Rozpočet města na rozdíl od rozpočtu domácností toto zatížení zvládne, a to bez omezení investic nebo prodeje městského majetku,“ doplnil ekonomický náměstek primátora David Šlouf.

Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: