Foto: Michaela Stehlíková

Plzeň chce snížit vizuální smog v centru, vyhlásila k tomu dotační program

Město se rozhodlo motivovat podnikatele v centru Plzně, aby zkvalitňovali označení provozoven a podniků a tím přispívali ke snížení takzvaného vizuálního smogu. Radní proto na svém posledním jednání schválili vyhlášení Dotačního programu na podporu řádného označení provozoven v roce 2022. Finanční dotace v celkové výši 100 tisíc Kč je určena na grafický návrh, materiál, výrobu a montáž označení provozoven.

„Je to jeden z kroků, jak udělat veřejné prostranství přívětivější. Cílem je postupně snižovat vizuální smog, tedy mimo jiné eliminovat křiklavá a například i nevhodně velká a nevhodně umístěná označení na obchodech, provozovnách a podobně. Tímto provozovatelům říkáme: pojďte, přemýšlejte s námi o tom, jak by mohla tvář centra vypadat, zapojte se,“ uvedl primátor Plzně Pavel Šindelář.

O dotaci mohou žádat fyzické i právnické osoby, jejichž provozovny se nachází v přízemí do ulice na území centrální oblasti města. Dotace se nevztahuje na provozovny v městských objektech, které řeší vzhled provozovny v rámci nájemních smluv.

Celkový objem dotačního programu činí 100 tisíc korun. Výše dotace se bude odvíjet od délky parteru provozovny, počítá se s dvěma tisíci korun na metr, maximální výše dotace v jednotlivém případě nesmí přesáhnout 15 tisíc korun. Žádosti projdou hodnotícími kritérii a bodovým systémem pro stanovení pořadí jejich vyřizování, pořadí nebude mít vliv na stanovení výše dotace.

Žádosti pouze v listinné formě přijímá Technický úřad Magistrátu města Plzně od 16. dubna do 6. května 2022. Schválení žádostí se předpokládá v červnu tohoto roku.

Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: