Navážení posypu. Foto: ÚMO 3

Město se připravuje na zimu. Technika údržby je zkontrolována

Každoroční kontrolu má za sebou technika zimní údržby v Plzni. Připravenost zkontroloval spolu s pracovníky odboru životního prostředí také starosta centrálního plzeňského obvodu David Procházka.

„Na zimu se každý rok pečlivě připravujeme, a to na základě Plánu zimní údržby, který je vyhotovován Správou veřejného statku města Plzně ve spolupráci s jednotlivými městskými obvody. Před zimní sezónou kontrolujeme nejen připravenost stávající techniky, ale také se seznamujeme s novými stroji, které firmy na zimu pořídily,“ říká starosta David Procházka a dodává, že zimní údržbu na území obvodu zajišťují čtyři odborné firmy. 

Operační plán zimní údržby je zpracováván na základě zákona č. 13/1997 o pozemních komunikacích na období od 1. 11. daného roku do 31. 3. roku příštího. Plán zahrnuje veškeré komunikace, na kterých se provádí údržba. Všechny komunikace jsou zařazeny do pořadí důležitosti od jedné do tří, které určí prioritu zásahu na dané komunikaci. Dále je v něm uvedena technologie zimní údržby chodníků, časové limity, kontakty na členy štábu zimní údržby, seznam komunikací a mapová příloha. 

Připraven je také dostatek posypového materiálu, který je k dispozici od listopadu 2021 do března 2022, dle potřeby a povětrnostních podmínek. Zavezeno a nachystáno na zimu je 48 tun soli a 400 tun písku.

„Kontroly zimní techniky proběhly v pořádku a dovolím si konstatovat, že je na zimu vše připraveno,“ uzavírá starosta obvodu David Procházka.

Galerie:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: