Foto: Petr Kutka, Plzenoviny.cz

Plzeňané opět rozhodují o zachování kontroverzní sochy růžového králíka

Obrovská socha králíka požírajícího “pana Mrkvičku” budí v Plzni mnoho emocí již od roku 2015, kdy byla na křižovatce ulic Studentská a Karlovarská instalována. Nyní mají občané znovu možnost rozhodnout o jejím dalším osudu prostřednictvím ankety na webových stránkách prvního městského obvodu.

Autorem pět metrů vysokého díla, které nese oficiální název Panoptikum, je Adam Trbušek a podle jeho slov má vyjadřovat boj proti konzumnímu způsobu života. Inspirovat se nechal dílem Saturn požírající svého syna, jehož autorem je španělský malíř Francisco Goya.

O zachování či odstranění růžového králíka, jak se v Plzni soše říká, se rozhodovalo již v roce 2018. Tehdy se prostřednictvím ankety vyjádřilo k jeho osudu více jak 7 000 lidí, z nichž 56 % hlasovalo pro ponechání sochy na svém místě.

Nyní magistrát znovu žádá spoluobčany o vyjádření ke kontroverznímu dílu. „Vážení spoluobčané, 15. července letošního roku vyprší smlouva o umístění sochy růžového králíka na křižovatce ulic Karlovarská a Studentská. Máte zájem o další setrvání sochy králíka na území MO Plzeň 1?“

Do ankety zatím hlasovalo 1 360 lidí a příznivci sochy mají mírně navrch. Pro její zachování je 59 % hlasujících.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner