Foto: Plzenoviny.cz

Plzeňská muzejní noc v Pivovarském muzeu a podzemí poprvé s degustacemi v nové Pivotéce

Pivovarské muzeum v Plzni a Plzeňské historické podzemí patří k vyhledávaným turistickým cílům. Ovšem pozor, v pátek 27. května se výjimečně naskytne příležitost navštívit je za soumraku a po setmění! Stane se tak v rámci Plzeňské muzejní noci 2022 – od 16 do 22 hodin, a navíc za zvýhodněné vstupné: 50 Kč/osoba (děti do 6 let zdarma). Poprvé bude součástí Plzeňské muzejní noci pivní degustace v Pivotéce.

Novinka letošní Plzeňské muzejní noci – pivní degustace pozve do nové Pivotéky. Sídlí přímo v budově Pivovarského muzea a nabízí téměř 140 druhů piv z více než 25 českých minipivovarů. Na jednom místě se tak můžete seznámit s rozmanitými pivními styly a ochutnat 6 vzorků piva z malých řemeslných pivovarů. Naopak tradiční součástí muzejní noci jsou komentované prohlídky Pivovarského muzea i podzemí a atraktivní doprovodný program pro celou rodinu. Z kapacitních důvodů je doporučeno vstupenky na komentované prohlídky i pivní degustaci zakoupit předem.

Speciální program v rámci Plzeňské muzejní noci 2022 nabídne tvořivou dílnu pro malé i velké, muzejní půda se promění v dílničku se stavěním Plzně z kostek, na TOTEMovém trhu budou k mání výrobky klientů a dobrovolníků, přímo v muzejní expozici si můžete vyzkoušet pivovarské dovednosti, jako je skákání v pytli, stavění soudku či chůze v ledařských botách. Tematické fotografie Radovana Kodery představí výstava s výmluvným názvem PIVO. K poslechu a zábavě na muzejním dvorečku zahraje Chrástecká muzika.

Zdroj: Prazdroj Visit

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: