Foto: ÚMO 3

Plzeňské adventní trhy na náměstí Republiky nakonec budou

V posledních dnech všichni s napětím očekávali, za jakých podmínek a zda vůbec budou moci proběhnout naše oblíbené Adventní trhy na náměstí Republiky. Na základě nedělních informací o rozvolňování protiepidemická opatření včera intenzivně jednali provozovatelé trhů s vedením Městského obvodu Plzeň 3 a nyní můžeme sdělit, doufáme, skvělou zprávu – Adventní  trhy budou!

„Jsem rád, že provozovatelé trhů i samotní trhovci přes obrovskou nejistotu i na základě našeho přání věnovali energii přípravě trhů a nedělní jednání tak již mohla proběhnout pouze ve smyslu, v jaké podobě, a s jakými opatřeními se trhy uskuteční. Věřím, že nutná omezení v podobě menšího počtu stánků, chybějícího programu i absence oblíbené zvonice si všichni vynahradíme skvělou předvánoční atmosférou. Proto, abychom si ji opravdu užili, naléhavě prosím návštěvníky trhů, aby dodržovali všechna platná hygienická a bezpečnostní opatření. Doufám, že i tak si trhy plnými doušky vychutnáme a s mnohými z vás se na trzích alespoň uvidíme,“ říká David Procházka, starosta Plzeňského centrálního obvodu.

Fotky plzeňského vánočního stromu pro rok 2020

Adventní trhy budou probíhat od 5. do 23. prosince vždy od 10 do 20 hodin. K dispozici bude 85 stánků, což je zhruba 65 % obvyklého počtu, na který jsou Plzeňané zvyklí. Trhy nebudou ochuzeny ani o oblíbeného ponocného, který každý den odtroubí sedmnáctou a osmnáctou hodinu. 

„Veškeré teplé nápoje budeme prodávat s sebou v kelímku s víčkem a pochutiny jako palačinky, trdelníky, čertíky v lokši, párky či klobásy nebudeme podávat na táccích, jak jsou Plzeňáci zvyklí, nýbrž budou zabalené,“ informuje Jaroslav Strohschneider, organizátor trhů na náměstí Republiky. „Chtěl bych poděkovat vedení města i centrálního obvodu za obrovskou morální podporu v naší snaze trhy i tento rok zorganizovat,“ doplnil.

Na případné rozhodnutí o otevření trhů se čekalo do poslední možné chvíle, ale již v tuto chvíli se na plochu náměstí naváží stánky, aby se vše stihlo v termínu. Plzeň je tak jedním z mála měst, kde se Adventní trhy budou konat.

Prosincové novinky Divadla Pluto

„Rozhodnutí, zda trhy pořádat či nepořádat, nebylo jednoduché a vnímám obrovské podnikatelské riziko jejich provozovatelů,“ sdělil Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3. „Proto jsem rád, že provozovatelům můžeme pomoci zakoupením vstupenek na velmi oblíbený kolotoč, kterými v rámci mikulášské nadílky obdarujeme děti v našich mateřských školkách,“ dodává.

Ještě před rozhodnutím o uspořádání trhů se jako první na základě společné dohody vedení města Plzně, biskupa plzeňského a vedení centrálního městského obvodu objevil na náměstí Republiky již v pátek tradiční plzeňský betlém. 


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: