Domažlická. Foto: Swietelsky Rail

Plzeňské dopravě pomůže nový most, okružní křižovatka i přeložka části Domažlické silnice

Pravděpodobně od 10. července se motoristé v Plzni dočkají hned tří silničních staveb. Poprvé pojedou po nové zhruba 1120 metrů měřící přeložce silnice I/26 v Domažlická ulici, jejíž součástí je také most přes železniční trať a navazující kruhová křižovatka. Původní termín zprovoznění se plánoval na 1. července, ale technické komplikace s izolací mostu způsobily zpoždění. 

„Je to komplikace, ale naštěstí jsme díky kontrolnímu systému přišli na problémy včas. Závady by se jinak odstraňovaly za provozu a to by bylo mnohem obtížnější,“ uvedl Pavel Brůžek, prokurista společnosti a vedoucí odštěpného závodu Dopravní stavby Západ Swietelsky stavební.

Přeložka Domažlické ulice a okružní křižovatka jsou již v procesu předávání do předčasného užívání. Na nadjezdu se ale při pokládce poslední asfaltové vrstvy objevily nedostatky z minulosti, kdy se izoloval, a nyní se tyto práce provádí znovu.

silnice
Nová přeložka Domažlické ulice ve chvíli, kdy byla dokončena obrusná asfaltová vrstva. Foto: Swietelsky Rail

Silniční stavby jsou součástí třetí etapy modernizace železničního uzlu v Plzni a stavebně patří k nejnáročnějším. Slavnostní zprovoznění se ale nechystá. „Po schválení technické způsobilosti odstraníme bariéry a začne se jezdit po novém,“ dodal Pavel Brůžek. Silniční přeložka má dva jízdní pruhy, k nimž lze v budoucnu přidat další dva.

Nové komunikace a nadjezd odstraní řadu let kritizovaný železniční přejezd na Domažlické, který komplikoval dopravu. Umožní také provoz trolejbusů po Domažlické ulici až na Borská pole a později elektrifikovat trať, která se stane tranzitní železniční tepnou do Bavorska. Už v červenci na ně ale bezprostředně naváže přeložka části domažlické trati do nové polohy, na níž vznikne bezbariérová železniční zastávka Plzeň – Skvrňany. 

Jedna z největších železničních staveb v zemi letos vrcholí. Začala v prosinci 2017 a definitivně skončí po 25 měsících v příštím roce. Sdružení firem Swietelsky Rail CZ a Swietelsky stavební proto postupně předává dokončené objekty. Zprovozněn už byl třeba rekonstruovaný most v Břeňkově ulici, podzemní kolektor pro inženýrské sítě nebo Zátišský kanalizační sběrač. 


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: