Zábělá. Foto: Plzenoviny.cz

Objevte plzeňské zelené poklady. Spolek Ametyst zve na komentované vycházky do městské divočiny

Spolek Ametyst zve všechny milovníky přírody na komentované vycházky do plzeňské městské divočiny, které pořádá v květnu a červnu.

Putování za plzeňskými poklady je projekt věnovaný ekologické výchově a poznávání okolí ve městě Plzeň. V rámci projektu vznikla metodika pro terénní výuku a e-learning, který slouží pro seznámení se se základními principy péče na jednotlivých lokalitách – Ostrá Hůrka, Lobezský park, Mikulka, Hradiště a Zábělá.

„Naším cílem je vzít žáky do přírody, kde chceme prostřednictvím zážitku a praktické činnosti podpořit jejich zájem o přírodu a dění v ní,” uvádí členka projektového týmu Lenka Prunerová ze Spolku Ametyst.

Spolek Ametyst nabízí pro žáky druhého stupně základních škol na území města Plzně terénní výukové programy do vybraných lokalit. Dále jsou pro veřejnost připravené komentované vycházky. První vycházka do  Zábělé proběhne 27. dubna. 15. června se můžete těšit na procházku po okolí Lobezských jezírek.

O vycházkách nám prozradila více informací předsedkyně spolku Jana Pohlová: „Pokud máte rádi procházky v přírodě, určitě se s námi na jednu vydejte. Nejspíš vás překvapí, co všechno v okolí Plzně roste a žije. Náš lektorský tým si pro vás připravil zhruba dvouhodinovou procházku, při které budeme pozorovat a prozkoumávat živočichy a rostliny Plzně a povídat si o přírodě dostupné Plzeňanům.”

Bližší informace k připravovaným akcím naleznete na webu www.ametyst21.cz nebo Facebooku a Instagramu @spolekametyst.cz. Pokud vás zaujal projekt Putování za plzeňskými poklady a chcete se o něm dozvědět více, případně zjistit více zajímavostí o Ostré Hůrce, Lobezském parku, Mikulce, Hradišti nebo Zábělé, navštivte webovou stránku www.plzenskepoklady.cz.  Projekt finančně podpořil Nadační fond Zelený poklad.

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: