Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Řidiči, pozor. Po Velikonocích se v Plzeňském kraji rozběhne hned několik oprav

Od úterý 2. dubna dojde na několika místech Plzeňského kraje k zahájení oprav omezujících provoz na hlavních komunikacích.

Oprava silnice s nájezdů u Nové Hospody na Tachovsku

Oprava hlavní silnice číslo I/21 Tachovsku v úseku D5 – Nová Hospoda částečně ovlivní dopravu i na dálnici, přičemž budou uzavřeny nájezdy ve směru na Plzeň v termínu 2. – 14. dubna a od 15. dubna do 5. května se uzavřou nájezdy v opačném směru.

„Oprava komunikace rozdělená celkem do šesti etap bude zahrnovat frézování komunikace v celkové tloušťce 18 cm. Po odfrézování bude probíhat pokládka podkladní, ložní a obrusné vrstvy s technologickými přestávkami a následně obnova krajnic a vodorovného dopravního značení. Dále bude v místě okružní křižovatky rozšířen výjezd ve směru na Planou. Po dobu realizace bude doprava řízena kyvadlově,“ vysvětluje mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Adam Koloušek. Konec prací je naplánován na 24. května.

Oprava pravého pásu na D5 nedaleko Rozvadova

V úterý také budou zahájeny práce na opravě pravého pásu dálnice D5 mezi kilometry 136 a 144. Oprava dálnice D5 nedaleko Rozvadova byla původně plánovaná už na loňský rok. Vzhledem ke komplikacím při výběru zhotovitele této stavby však bylo rozhodnuto o její realizaci až v rámci roku 2024. „Současný povrch dálnice už je na konci své životnosti a na některých místech se jeho stav dá považovat za havarijní. I po provedených lokálních opravách pak vozovka vykazuje řadu závad. Hlavním cílem opravy tak bude výměna stávajícího cementobetonového krytu vozovky. Součástí prací je také například výměna odvodňovacích žlabů, výměna a doplnění svodidel na krajnici a na přejezdech ve středovém dělícím pásu, obnova oplocení nebo oprava propustků a mostů,“ popisuje Koloušek.

Samotná stavba je pak rozdělena do tří etap během kterých dojde k omezení provozu na dálnici. obousměrný provoz však zůstane zachován. Konec prací je naplánován na 11. června

Úplná uzavírka v Železné Rudě

Po zimní přestávce se opět rozběhnou práce na opravě silnice I/27 v centrální části Železné Rudy. Během loňské stavební sezóny prošel kompletní rekonstrukcí úsek silnice od kruhového objezdu až po křížení silnice I/27 a ul. 1. máje. V letošním roce budou práce na rekonstrukci vozovky, úpravě chodníků, veřejného prostranství, vodovodu nebo například veřejného osvětlení pokračovat v úseku mezi městským úřadem/Klostermannovo náměstím a železničním přejezdem. Stavební úpravy budou opět prováděny za úplné uzavírky hlavního tahu. To znamená, že provoz bude převeden na objízdné trasy. K zprovoznění opravovaného úseku mělo dojít nejpozději na konci července.

Úprava křižovatky u Nepomuku

2. dubna budou také zahájeny práce na úpravě křižovatky silnic I/20 a III/11747 u obce Klášter nedaleko Nepomuku. „Současná podoba křížení silnice I/20 se silnicí III. třídy už dnešním potřebám nevyhovuje, a to jak svým výškovým, tak i šířkovým vedením a současně se také stává místem poměrně častých dopravních nehod. Ze zmíněných důvodů tak bylo rozhodnuto o provedení stavebních úprav, které povedou ke zlepšení poměrů v prostoru křížení silnic a také ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu,“ popisuje Koloušek.

V následujících měsících tak budou za částečné uzavírky hlavního tahu prováděny stavební práce, které změní podobu křižovatky. Provedena bude tzv. rektifikace směrového a výškového oblouku na silnici I/20, ve směru od Plzně bude zřízen nový odbočovací pruh a upraveno bude i napojení silnice III/11747. Dále bude upraven jeden z propustků na trase a upraveny budou také přilehlé vjezdy a sjezdy.

Oprava hlavní silnice v Horažďovicích

Opravovat se bude i v Horažďovicích. V rámci tří etap bude od úterý 2. dubna až do druhé poloviny června za částečné uzavírky probíhat oprava zhruba kilometrového úseku silnice I/22 v Horažďovicích. Oprava je nutná z důvodu velkého množství závad na jejím povrchu.

Oprava vozovky příjezdu do Kdyně

Až do prvního květnového týdne musejí řidiči na příjezdu do Kdyně ve směru od Domažlic počítat částečným omezením provozu. Na zhruba jeden kilometr dlouhém úseku nyní probíhá oprava vozovkového souvrství hlavní komunikace. K poslední opravě zde došlo v roce 2006 a řešeném úseku vozovky se vzhledem k jejímu stáří už projevují závady, které je nyní nutné odstranit. Provoz je tak veden jedním jízdním pruhem kyvadlově.

Aktualizováno. Zdroj: ŘSD

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: