Zdroj obrázku: NDAB Creativity / Shutterstock.com

Podlehněte saunování a nechte se hýčkat

Saunování je zdravé, oblíbené a dostupné. Podlehněte jeho kouzlu i vy a nechte se hýčkat. Jde to i z pohodlí domova, díky praktické české sauně, kterou složí i úplný kutil začátečník. Proč se do saunování ponořit naplno a jaké benefity vám to přinese?

České sauny se těší ohromné popularitě

Otužování a saunování se v posledních letech stalo naprostým hitem. Není se vlastně čemu divit. Obě činnosti jsou spolu úzce spojeny a mají blahodárné účinky na lidské zdraví. I proto se začaly vyrábět české sauny, jejichž koupí podpoříte lokální podnikatele. Vyrábí se z kvalitního smrkového dřeva a doma je složíte snadno a rychle bez použití nářadí.

Proč podlehnout saunování?

Jaké výhody tedy saunování má a proč byste se mu neměli bránit? Díky pobytu v sauně se vaše tělo zbaví těžkých kovů, které vyloučí ve formě potu. Saunování je také prospěšné pro váš kardiovaskulární systém. Díky pobytu ve vysoké teplotě se rozšíří vaše cévy a zrychlí se váš krevní oběh. Mimo jiné bude pozitivně ovlivněna také vaše psychika, protože se vám do organismu vyloučí množství endorfinů, které vám okamžitě zlepší náladu.

Na co při saunování nezapomenout

S sebou do sauny se tradičně nosí pouze osušky. Ovšem ihned za dveřmi sauny si ponechte lahev s čistou vodou, kterou můžete obohatit o plátky citronu nebo okurky. Po intenzivním pocení v sauně je totiž nutné doplnit chybějící tekutiny do organismu, a to co nejdříve.

Rozmazlujte se přítomností české sauny u sebe doma a dopřávejte si pravidelné ozdravné pobyty v ní. Saunování je zdraví prospěšné a zbaví vaše tělo toxinů i přebytečného stresu. Pozor si musí dávat pouze jedinci, kteří trpí kardiovaskulárními chorobami, těhotné ženy a diabetici. Pro ně je vhodné absolvovat saunování v menší míře. Před pobytem v sauně si nezapomeňte nachystat osušku a lahev s vodou.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: