Vizualizace školky na Valše. Foto: ÚMO 3

Podoba nové školky na Valše se rýsuje

Nejen plzeňská část Valcha, která spadá pod centrální městský obvod, se dlouhodobě potýká s absencí místa pro předškolní děti. Obvod tu proto vybuduje novou mateřskou školku.

Školka na Valše citelně chybí. „Je to dlouhodobý požadavek obyvatel Valchy, nedostatek míst je tu velmi akutní a my to vnímáme. Proto jsme se s developerskou firmou, která má na starosti výstavbu čtvrti Nová Valcha, domluvili, že tu vznikne zbrusu nová školka,“ vysvětluje místostarosta MO Plzeň 3 Petr Baloun.

Mateřinka nabídne místo pro 48 dětí a uleví tak spádovým mateřským školám na Borech. Budova bude mít zajímavé architektonické řešení. „Projektant navrhl organický tvar kruhu, který poskytne klidné a pohodové zázemí jak pro děti, tak odstíní od hluku i okolní prostředí, protože školka bude přímo sousedit s bytovými a řadovými domy,“ dodává místostarosta. V případě potřeby je možné po omezenou dobu kapacitu školky ještě navýšit o dalších 24 míst využitím multifunkčního sálu.

Výstavba plánuje zachovat maximální množství stávající perspektivní zeleně a budova sama bude mít zelenou střechu, která minimalizuje odtok dešťových vod a zároveň přispěje k příznivějšímu klimatu v celé lokalitě.

Projekt školky na Valše je zařazen jako jedna z priorit pro financování z dotačních programů Evropské unie i České republiky. Náklady na výstavbu se předpokládají ve výši 35 milionů korun a případná dotace zaplatí až 95 % těchto plánovaných nákladů. Pokud půjde vše hladce, mohla by realizace proběhnout v letech 2023 až 2024.

Zdroj: MěÚ 3

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: