Béla Kiss při narukování. Zdroj: Volné dílo

Pohledný Béla Kiss uměl líbat i vraždit. Údajně podle míry poslušnosti svých známostí

Byl šarmantní, vcelku úspěšný i štědrý. Ale jen do chvíle, než přišel vzdor jeho milovaných. V jednom maďarském městečku patřil mezi oblíbené osobnosti místní společnosti. Hrůzné nálezy u jeho domu z něj však nakonec v očích veřejnosti učinily vraždící zrůdu.

Uznání a úspěch i bez škol

O Kissově dětství se toho mnoho neví. Měl se narodit neznámo kde někdy v průběhu roku 1877. Jeho dospělý život však částečně zmapovaný je. Ve věku třiadvaceti let se usadil nedaleko Budapešti v městečku Czinkota. Se svojí manželkou Marií si tu plánoval život jako z pohádky.

Žádné velké školní vzdělání nezískal, byl však pilný samouk. Začal se tedy, především zásluhou svého vlastního umu, živit jako klempíř. Naučil se však i všeobecným znalostem z mnoha oborů, které jako hostitel probíral na častých večírcích. Mezi místními byl oblíbeným a společensky aktivním sousedem.

dům, kde kiss žil
Dům, ve kterém Kiss žil a vraždil (vlevo). Zdroj: Volné dílo

Když Marie začala zlobit, Béla začal vraždit

Manželské soužití v průběhu let začal ničit běžný nešvar. Jak to tak chodí, do vztahu se vetřel někdo třetí. Proč si Marie našla milence, těžko soudit, roku 1912 však Kiss blízkým oznámil, že jej žena prý opustila s neznámým umělcem.

Nad domnělou ztrátou dlouho netruchlil, začal si k sobě zvát mladé ženy bez závazků, povětšinou bohaté, vždy však bez kontaktu s příbuznými. Proč, se záhy ukázalo.

Když už zvrácenost nemůže být větší. Děsivý příběh psychicky týraného a duševně nemocného vraha Eda Geina

Byť byl ve styku s mnoha ženami, se žádnou už se znovu neoženil. Místo toho odešel bojovat do první světové války. Bez jeho kontroly se domu dostalo nežádoucího zájmu. Roku 1915 vypršela nájemní smlouva a objekt přestal být chráněn coby prozatímní Kissův majetek. A byl učiněn hrozivý nález. U domu byly vyskládány kovové sudy, které ukrývaly šokující obsah.

Válečný hrdina po svých vraždách nezametl stopy

Jakkoli mu budiž ke cti, že šel bojovat za vlast, doma zanechal důkaz svých dřívějších zvěrstev. Oněch sudů bylo šest a obsahovaly těla šesti zabitých žen, naložených v methanolu. O sudech se vědělo již dříve, Kiss však tvrdil, že v nich uchovává benzín. Dalších osmnáct těl bylo nalezeno při prohlídce nemovitosti, mezi nimi byla i mrtvola nevěrné manželky Marie.

sudy s mrtvolami
Sudy, které obsahovaly těla zabitých žen. Zdroj: Volné dílo

Práci si před odchodem na frontu nedal ani s redukcí tematického rozsahu své knihovny obsahující řadu publikací o škrcení a trávení. Způsob jeho vraždění si tak lze snadno domyslet.

Nebyl to však vrah ze svého pudového nastavení, údajně zabíjel jen ženy, které mu začaly „činit potíže“. Těžko se však domýšlet, za jaké konkrétní přečiny své přítelkyně násilně napadal a usmrcoval. Jako jedna z příčin se jeví finanční stránka vztahů, neboť dvě z jeho obětí jej shodně nařkly, že z nich vymámil peníze. Obě zmizely, jejich těla patřila k oněm čtyřiadvaceti nebožačkám, jejichž mrtvoly byly později nalezeny během domovní prohlídky. Svým životem zaplatily za to, že si vybraly hodně špatného potencionálního partnera, jehož nevyzpytatelné vůli se znelíbily.

Vrah nikdy nedopadený

Případu se samozřejmě ujala policie, která začala s hledáním v městečku již bestií nazývaného muže. Přes řadu zvěstí se však jeho stopa vytratila. Kiss nebyl nikdy dopaden.

Zdroj: J. Marlowe – Nejkrutější psychopati v dějinách

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata 2. světové války, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).


Hana Komiňová

Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata 2. světové války, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).

Tipy z kalendáře akcí: