Na dálničním přivaděči od Ejpovic začíná rekonstrukce druhého pásu vozovky
Na přivaděči od Ejpovic bude od tohoto týdne pokračovat oprava povrchu vozovky. Letos se práce přesunují na druhý pás ve směru do Plzně. Důvodem rekonstrukce je sanace hrbů.
„Během opravy bude na necelých třech kilometrech směrově rozdělené silnice I/26 kompletně opraven její povrch. Důvodem pro opravu silnice je tvorba podélných nerovností na povrchu vozovky. Ty jsou způsobeny převážně nestabilním podložím, které se v řešeném úseku nachází. Součástí opravy je pak dále i výměna krytových vrstev na mimoúrovňových křižovatkách Kyšice a Ejpovice,“ vysvětluje Adam Koloušek, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.
Provoz pak bude v místě prací veden pouze jedním jízdním pruhem v obou směrech a k omezením dojde i na mimoúrovňových křižovatkách.
Realizace stavby vyjde Ředitelství silnic a dálnic na 237 mil. Kč. bez DPH. Opravovaný úsek by pak měl být opět bez omezení průjezdný v průběhu léta.
V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. V současnosti vede několik online magazínů.