Foto: Dianamore / CC BY-SA

Punkeři The Vibrators se na svém posledním turné zastaví i v Plzni

Stoprocentní punkrock z ostrovů míří po roce opět do Plzně. The Vibrators se během svého vůbec posledního turné zastaví v plzeňské Lampě. Kapela v roce 2016 oslavila neuvěřitelných 40 let existence a v rámci turné vystupuje jen na vybraných místech. Zastávku v Divadle pod lampou lze chápat jako poctu skvělému publiku, stejně tak klubu, ve kterém The Vibrators nebudou hrát poprvé. Koncert proběhne ve čtvrtek 25. ledna a vstupenky lze koupit v předprodeji za 250 Kč. Jako hosté vystoupí Sex Deviants.

The Vibrators se zformovali v roce 1976 v Anglii a hned v prvních letech své existence se díky vystoupení na 100% Club Punku Festu dostali do povědomí publika. Poté si je známý moderátor John Peel několikrát pozval jako hosta do rádia BBC a Iggy Pop si kapelu vybral jako své předskokany během turné. Poté následovaly dvě úspěšné desky vydané na labelu Epic Records a také vystoupení v notoricky známém pořadu Top of the Pops. To vše stihli do roku 1980.

Kapele se již nepodařilo dosáhnout veleúspěchů ze sedmdesátých let, ale přesto funguje dodnes a úspěchy sklízí především na undergroundové scéně. V roce 2011 opustil kapelu ze zdravotních důvodů frontman a autor většiny textů „Knox“. Od té doby je v sestavě pouze jediný původní člen, a to bubeník John „Eddie“ Edwards. Kapela je ale stále ve formě. Posoudit to můžete sami v Lampě.

The Vibrators last tour & Sex Deviants
Divadlo pod lampou
Havířská 11, Plzeň
25. ledna 2018, 20:00


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner