Pytlomat na Nové Hospodě. Foto. ÚMO 3

Pytlomaty jdou znovu do akce

Také v letošním roce se budou moci obyvatelé třetího městského obvodu zapojit do úklidu okolí jejich bydliště nebo oblíbených výletních cílů. Akce Pytlomat startuje Na Nové Hospodě posledního března, pak se přesune na Valchu.

Pytlomat zavedl třetí městský obvod před dvěma lety jako ojedinělou novinku. Použít ho může každý, komu vadí nepořádek v jeho okolí. Jedná se o stanoviště s nápisem „PYTLOMAT“, kde si každý dobrovolník před procházkou v lese vezme rukavice s pytlem na odpadky a při návratu ho zanechá naplněný opět tam, kde jej vyzvedl. Obvod pak zajistí jeho odvoz.

„Výzva ke společnému úklidu životního prostředí se setkala s velkým ohlasem, a já mám obrovskou radost, že se tak z Pytlomatů stává tradice. Chtěl bych připomenout, že za tento nápad vděčíme obyvatelům Nové Hospody, kterým vadily přibývající odpadky v nedalekém lese, a proto iniciovali akci, kdy si svépomocí budou les uklízet,“ popisuje vznik Plytlomatů starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Obvod také podle minulých ročníků vyhodnotil, na kterých místech se lidé nejvíce zapojují, kde má akce smysl a kde připravené pytle a rukavice jen zmizí. Podle toho stanoviště letos vybral. Najdete je tedy od 31. března do 11. dubna na čtyřech místech Nové Hospody: na rohu ulic K Plzni a Konečná, u vchodů do lesa v ulicích K Merfánům x K Lesu, K Merfánům x Prostřední a u stezky u Vejprnického potoka v Prostřední ulici.

„Chtěl bych také poděkovat obci Vejprnice, která do toho jde už potřetí s námi a rozmístí Pytlomat z druhé strany lesa,“ doplňuje David Procházka.

Pytlomaty Trojka rozmístí také na Valše, kde jich najdete hned pět, a to u vstupu do lesa v ulici K Zelené louce, u kruhového objezdu na opačné straně této ulice, na křižovatce ulic Sulkovská x Sedlákova, v Osikové ulici a uprostřed ulice U Čertovy díry. K dispozici tu budou od 12. do 24. dubna.

„Vítáme také každý nápad, který pomůže vylepšit místo, které lidé rádi navštěvují a cítí se tam dobře. Velmi rádi podpoříme každou podobnou akci, i kdyby jen malého rozsahu,“ dodává starosta závěrem.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: