Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Rekonstrukce ložnice. Jak na to?

Ložnice je pro mnohé z nás nejdůležitější místností v domě. Musí to být místo intimní, nepřístupné pro všechny, vedoucí k relaxaci. Rekonstrukce je často spojena s vysokými náklady a dlouhodobými obtížemi. My vám však ukážeme, že ložnici lze změnit rychle a za relativně nízké náklady.

Nové čelo postele nebo celá postel?

Postel je a bude vždy klíčovým prvkem vybavení ložnice a první věcí, které při vstupu do této místnosti věnujeme pozornost. Je vhodné začít se změnami od ní a nejprve přemýšlet o její proměně. Nejoblíbenějším způsobem, jak obnovit postel, je změna čela postele. V současné době jsou nejmódnější čalouněné látkou či potažené kůží a hodí se jak k tradičním, tak modernějším interiérům. Můžete si koupit připravenou opěrku hlavy nebo ji zkusit vyrobit sami.

Dalším řešením je výměna celé postele. V případě, že se rozhodnete vyměnit postel, půjčky do 5 000 Kč vám s tím pomohou. Ačkoli v tomto případě nestojí za to ušetřit, nezapomeňte, že rám postele bude stále zakryt povlečením a přehozy. Můžete si tedy vybrat méně efektivní, ale levnější alternativu. Milovníkům industriálního nebo podkrovního stylu se pravděpodobně bude líbit postel vyrobená z módních palet.

Nové barvy stěn a tapety: rychlá změna v ložnici

Podle zásad feng shui bychom měli ložnici uspořádat v barvách podobných barvě lidského těla. Při zařizování této místnosti se z nějakého důvodu za nejoblíbenější považují odstíny bílé, béžové nebo bronzové. To však neznamená, že se musíme v ložnici vzdát silného barevného tónu. Světlé stěny mohou být skvělým pozadím pro intenzivní téma. Nemělo by však dominovat, protože se může tato barva rychle ukázat jako únavná nebo opticky zmenšovat místnost. Intenzivní barevný odstín v ložnici bude jistě užitečný především pro ty, kteří ráno potřebují další posílení energie.

Až donedávna byly tapety potlačovány jiným typem interiérové výzdoby. Nyní však zažívají triumfální návrat. A není divu, protože umožňují jednoduchou a rychlou změnu dekorů bez náročné rekonstrukce místnosti. Tapeta s velkolepým vzorem může být originální alternativou k barevné nástěnné malbě a může dokonce nahradit tradiční čelo postele. Tapetování pouze jedné zdi (nebo její části) vám umožní rychle změnit ložnici a vdechnout do ní nového ducha. Fototapetu můžete použít nejen k ozdobení stěn, ale například s její pomocí zakrýt hladké dveře do místnosti nebo posuvná křídla ve špatném stavu, která nechcete nebo nemůžete vyhodit.

Vyměňte nábytek a dekorace za nové

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak snadno změnit vaši ložnici, je umístit vedle postele nové noční stolky. V obchodech najdete spoustu hotových skříní a komod, ale nemusíte používat jen klasický nábytek. Jediné, co musíte udělat, je umístit dvě krabice či jiné prvky symetricky vedle postele. Budou vám sloužit jako skříňka či noční stolek. Mohou to být bedýnky od ovoce, malé žebříky a dokonce i židle – vše záleží na tom, jaký styl ložnice chcete. Stejně důležité je i osvětlení. Noční lampičky se hodí nejen pro čtení v posteli. Vyberte si takové lampy, které poskytují jasné, ale teplé světlo, které interiér ložnice vizuálně zvětší a dodá ji útulnost.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: