Výjezdová harfa. Foto: PMDP

Rekonstrukce vozovny na Slovanech pokračuje podle plánu

Ve čtvrtek 1. září byl a do zkušebního provozu uvedena výjezdová harfa z haly odstavu v nové tramvajové vozovně Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP). Tímto krokem došlo ke zprůjezdnění celé vozovny, která bude dokončena v únoru příštího roku.

V současné době je již předána do zkušebního provozu Hala oprav a údržby (psali jsme zde), v níž je nově zabudována
i myčka tramvají a moderní podúrovňový soustruh na obrábění ojetých kol tramvají, hala odstavu tramvají, kde jsou odstaveny vozy, které se vrátily z trati a také většinová část Slovanské aleje průjezdná od náměstí Milady Horákové na konečnou Světovar s novým vjezdem do vozovny.

Výjezdová harfa
Výjezdová harfa. Foto: PMPD

„Rekonstrukce vozovny na Slovanech, která začala na konci roku 2020, postupuje po celou dobu bez větších problémů, a to i přes to, že rekonstrukce probíhá za plného provozu,“ uvádí Roman Zarzycký, předseda představenstva PMDP a 1. náměstek primátora, a dodává:  „V únoru příštího roku tak bude dokončena jedna z největších akcí v novodobé historii PMDP. Kromě nesrovnatelně vyšší kvality technického vybavení poskytne vozovna nové zázemí pro zaměstnance a mnohem lépe a citlivěji bude řešeno i její sousedství v těsné blízkosti obytné zóny.“

Celá vozovna je navržena v konceptu modrozelené infrastruktury, který je založen na principu odpovědného nakládání s dešťovou vodou. Do tohoto konceptu je zahrnuta i zelená střecha o výměru cca 13,5 tisíce metrů čtverečních, myčka a závlahový systém pro závlahu svislých ozeleněných částí budov.

Zdroj: PMDP

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner