Foto: Nové Česko

V Plzni a v Přešticích zastaví unikátní Revolution Train zaměřený na protidrogovou prevenci

Nadační fond Nové Česko přichází s unikátním, interaktivním a funkčním programem, jehož základem je multimediální mobilní vlaková souprava Revolution Train. Vlak nabízí jedinečné prostředí pro interaktivní zážitkové vzdělávání.

Témata a hlavní sdělení programu jsou především apel na zdravý způsob myšlení, význam osobní svobody, odpovědnost za vlastní bezpečí, inspirace k pozitivním životním volbám. Rozhodování ve zlomových okamžicích je klíčové, špatná rozhodnutí mají fatální důsledky. Cílem je prostřednictvím zapojení všech lidských smyslů maximálně zapůsobit na osobnost návštěvníka vlaku a efektivně tak posílit jeho zdravý způsob myšlení, postoj k závislostem a upevnění jeho vnitřního přesvědčení k návykovým látkám.

Prostory vlaku Revolution Train jsou multifunkční a umožňují provádění programů pro školy, pro rodiny s dětmi, širší veřejnost i pro zaměstnanecké kolektivy.

Revolution Train krok za krokem

Vlakovou soupravu tvoří celkem šest vagonů. V jednotlivých vagonech návštěvníci procházejí reálným příběhem, který sledují v několika multimediálních kinosálech. Po každé části filmu se zvedá projekční plátno, za nímž je nainstalovaná věrná kopie místa, které přímo souvisí s dějem příběhu. V těchto prostorách probíhá bezprostřední interakce lektora s účastníky programu a díky intenzivní simulaci vjemů dochází k maximalizaci prožitku a efektivity učení.

Revolution train bude možno navštívit v Plzni na Hlavním nádraží 24. června 2021. Vstup je zdarma. Program pro školní skupiny poběží od 8:00 do 14:20, pro veřejnost od 15:30 do 18:00. Doporučujeme rezervaci na [email protected], nebo na telefonu 608 405 080. V Přešticích proběhne stejný program 25. června 2021.

Veškeré další informace naleznete na www.revolutiontrain.cz.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: