Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Rokycanská nemocnice potřebuje dárce krve. Pokud jste zdraví, přijďte darovat

Rokycanská nemocnice vyzývá všechny pravidelné dárce krve i zdravé lidi, kteří mají zájem se jimi stát, aby přišli darovat. Vzhledem k opětovnému návratu pandemie, zvýšenému zájmu o očkování a období, kdy je řada lidí nachlazených, chodí v posledních dnech jen malé množství dárců a zásoby krve se tak ztenčují. „V posledních dnech jsme vděčni doslova za každého dárce. Lidé mohou přijít i bez objednání,“ říká primářka transfuzního oddělení Miroslava Padrtová.

Transfuzní oddělení odebírá v posledních týdnech krev všem dárcům bez ohledu na krevní skupiny. Příchozí se mohou zarezervovat přes rezervační systém nebo přijít i bez rezervace. Odběrové dny jsou v pondělí a ve čtvrtek od 6 do 9 hodin.

„Přijít mohou pravidelní dárci ale i prvodárci. Těm jen uděláme vstupní vyšetření a hned mohou darovat. Je ovšem nutné, aby dárci byli zdraví, aby neměli příznaky jakékoli nemoci a necítili se oslabeni,“ doplňuje lékařka s tím, že po očkování vakcínou Pfizer nebo Moderna lze přijít po dvou týdnech od aplikace jakékoli dávky. Při očkování vakcínou Janssen je nutno počkat čtyři týdny. Pokud dárce prodělal onemocnění covid, může přijít dva týdny po ukončení izolace.

Na transfuzním oddělení platí základní protiepidemiologická opatření. Příchozí musí mít na ústech a nose respirátor. V prostorách je desinfekce na ruce. Svačiny, které dárci dostávají, se nekonzumují na místě, ale odnáší se zabalené domů.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 



Tipy z kalendáře akcí: