Foto: Město Rokycany

Rozhledna na Kotli v Rokycanech oslaví 10 let pochodem a programem pro děti

Před deseti lety vznikla na vrchu Kotel u Rokycan ve výšce 575 metrů nad mořem nová rozhledna. Po výstupu 142 schodů se návštěvníkům otevřou pohledy na česká pohoří. Stojí na stejném místě, kde byla postavena první rozhledna již v roce 1895. Město Rokycany připravilo oslavu výročí rozhledny, které je již tradičně spojeno s 51. ročníkem turistické akce Rokycanské pochody.

„Rozhledna na Kotli je celokovová stavba vystavěná v roce 2014. Vysoká je 28 metrů a konstrukce je ve tvaru válce s točitým schodištěm. Vyhlídková plošina je 25 metrů nad terénem, tedy ve výšce 600 metrů nad mořem. Při příznivém počasí uvidí návštěvník z rozhledny vrcholy Brd, Šumavy, Českého lesa, Krušných hor či Českého středohoří. Pro lepší orientaci jsou v podhledu střechy umístěny panoramatické fotografie s popisky vrcholů a významných míst,“ uvedl starosta města Tomáš Rada.

Na stejném místě kdysi rozhledna stávala. Byla postavena v roce 1895, vydržela pouhých 14 let, protože uhnila. Postavila ji rokycanská pobočka Klubu českých turistů. Jednalo se o dřevěnou, šestipatrovou vyhlídku, vysokou 25 metrů, které místní přezdívali Krásná vyhlídka.

Rozhledna na Kotli
Foto: Město Rokycany

Výročí rozhledny je spojeno s 51. ročníkem turistické akce Rokycanské pochody, který pořádá Klub českých turistů. Výstup k rozhledně je možný individuálně nebo jako registrovaný účastník. Registrace bude probíhat od 8 do 10 hodin v zasedací místnosti Triana Městského úřadu, nádvoří radnice, Masarykovo náměstí 1. Každý registrovaný účastník obdrží diplom a drobné upomínkové předměty.

Od 11 do 15 hodin cestou k rozhledně připravila Divoká Orlice soutěže pro děti (start soutěží je u rozhledny). Od 13 do 15.30 bude u rozhledny hrát kapela Ahasver’s. Ve 14 hodin bude vyhlášena výtvarná soutěž, do které se zapojily rokycanské mateřské a základní školy. Občerstvení zajišťuje Minipivovar Loužek.

Místo, o kterém píšeme:

Zdroj: Město Rokycany

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: