Foto: Cocotte Minute PR

Máme Plzeň rádi, říkají Cocotte Minute v rozhovoru před koncertem v Zach’s pubu

První koncert po kapely Cocotte Minute po covidové pauze proběhne ve čtvrtek 24. června 2021 v Zach’s pubu. A nebudou jen tak obyčejné zpívánky, ale pořádná akce. Co je to The Cocotables nebo jak se vyvedl projekt Metál dětem nám v prozradila autorská dvojice kapely Martin Zeller (Zllr) a Czendál (Czenda).

Plzenoviny: Čeká vás první gig po covidové pauze. Jak jste tuto nelehkou dobu přečkali?

Zllr: Vona byla nějaká pauza? Sem v říjnu vodevřel archivní sud slivovice po dědovi a od tý doby si toho moc nepamatuju. Ale mám dobrou zprávu! Dno toho sudu jsme ještě nezahlídli, takže špatně určitě ještě chvilku nebude.

Czenda: Jsme rádi, že to takhle vyšlo a že zrovna Plzeň zažije náš první samostatnej koncert po kulturním lockdownu. Máme Plzeň rádi. Vždycky se nám tam hrálo dobře, máme tam hodně fanoušků a koncerty v Plzni měly vždy super atmosféru. Těšíme se na to. Ten rok byl zvláštní, ale teď jsme zpátky a jdeme do toho naplno. Plzeň se má na co těšit.

Plzenoviny: Oproti jiným kapelám jste neláteřili, ale přišli s projektem Metal dětem. Splnilo to vaše očekávání?

Zllr: Ok. Tak teď tedy trochu vážněji. Jo. Dopadlo to neskutečně. Původně jsme chtěli prodat pár triček a mikin „METAL DĚTEM!“ a výtěžek dát na charitu. Vyprodali jsme to přes noc. Stejně jako pak druhej dotisk a nakonec i třetí dotisk. Tak moc velkej zájem o to byl. A protože lidi chtěli přispívat furt dál nakonec jsme museli spustit i regulerní sbírku.

Vybrali jsme 305 000,- a peníze jsme rozdělili samoživitelům. Komplet seznam komu a kolik jsme poslali, je na našem Facebooku. My jako kapela jsme do toho vložili našich cca 70 000,- na nákup a výrobu toho merche, aby komplet tržba mohla jíž na tu charitu. Mohli jsme za ty peníze udělat třeba klip, ale myslím, že takhle to bylo mnohem lepší.

Plzenoviny: Pauzu jste měli před pár lety, kdy jste potřebovali načerpat novou inspiraci. Dají se tyto pauzy nějak srovnat? Co vám covidová situace přinesla za nové poznání?

Zllr: První pauza byla naše rozhodnutí. Ta druhá byla rozhodnutí někoho úplně jinýho. Srovnat se to nedá. Covidová situace je jeden velkej voser a nemá smysl se v tom zpětně babrat. Kultura dostala asi největší sodu ze všech. Nikdo jinej neměl tak přísný restrikce a zároveň tak mizernou systémovou pomoc.

Czenda: Ta situace byla prostě šílená a nové poznání je, že takový zásah do fungování Cocotte Minute už nechci zažít. Vím ale, že jsme tu vynucenou pauzu dokázali využít správně, ať už třeba zmíněným projektem Metal dětem, online koncerty nebo prací ve zkušebně. Neseděli jsme na zadku a nebrečeli. Teď jsme plni energie a jedeme se vyřádit na Plzni!!!  A díky všem za podporu v té divné době.

Plzenoviny: Jak to vypadá s novým materiálem? Vznikají songy aspoň do šuplíku?

Zllr: Yeah. Máme nasyslenej materiál, kterej láme kosti. Proto ho nikomu ani nemůžem pustit. By nás pak žaloval za ty zlomeniny! Ale až to vydáme, svět už nebude nikdy jako dřív. Nebo tedy aspoň u nás na Nový Vsi to bude okamžik hodný zápisu do kroniky. Hned vedle požáru hospody a třetího místa v oblastní lize hasičského sportu!

Czenda: Líp bych to neřekl, snad jen ještě doplním, že v ročníku 2011/12 TJ Sokol Nová Ves bezkonkurenčně vyhrál Krajskou 1.A třídu a postoupil do Krajského přeboru!!!

Plzenoviny: Vyrukovali jste s vtipným vizuálem plakátu k Plzni 24.6. v Zach’s pubu. Máte s Plzní a koncerty v ní spojený nějaký netradiční zážitek?

Zllr: Jak vtipnej vizuál? To jsme prostě skutečně my a dělali nám to ty nejlepší grafici v Číně! A pak že je dětská práce ekl. My jsme tedy s nima moc spokojený. Talenti to jsou a velký! I když tedy teď jsou ještě malý. A ani to nebylo drahý. Ten jejich pasák si vzal jen o trochu víc, než by si vzal Martin Michal za koncerty Heleny V.

Czenda: Na celovečerním filmu The Cocotables se intenzivně pracuje. Do světové distribuce půjde jen co U Zacha dotočíme finální akční scény. A to budou teprve zážitky s Plzní! Těšíme se!

Plzenoviny: My taky! Díky za rozhovor!


Cocotte Minute u Zacha !COCOTABLES zasahují!

Čtvrtek 24. 6. 2021 – 20:30 Zach’s pub, Plzeň

Další info najdete na Facebookové události koncertu.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: