Foto: M-klub

Rozhovor: V Plzni zahraje duo Keiko & Pepa mezi knihami

V Obvodní knihovně Skvrňany v Plzni se blíží další Koncert mezi knihami. Tentokrát své písně zahraje duo Keiko & Pepa, a to v úterý 3. 3. 2020 od 18:30. Jak se Keiko s Pepou poznali, co hrají a co vás čeká, si můžete přečíst v krátkém rozhovoru.

Kdo je duo Keiko a Pepa?

Keiko: Jsem Keiko, pocházím z Japonska, teď bydlím v Praze.

Pepa: A já jsem Pepa, bydlím v Berouně. S Keiko jsme se potkali v Kolíně u společných přátel, kde jsme si spolu  zajamovali a bavilo nás to. Řekli jsme si, že budeme spolu občas hrát. Společně hrajeme asi tři roky.

Jakou hudbu hrajete?

Keiko: Hrajeme mix všeho možného. Gospel, blues, rock, soul, folk, country… Hrajeme vlastní písně i převzaté.

Pepa:  Když hrajeme delší dobu, třeba dvě hodiny, tak na to nám náš vlastní repertoár nestačí a doplňujeme jej písničkami muzikantů, které máme rádi, takže hrajeme třeba Erica Claptona a další pecky. Ale ne ty notoricky známé, vybíráme si věci, které jsou zajímavé, ale často je člověk neslyší.

Připravujete desku?

Keiko: Ještě ne.

Pepa: Na desku se ještě necítíme. Písniček máme poměrně dost, desku bychom z nich asi mohli poskládat. A, ale chtěli bychom udělat desku s kapelou a máme nějakou představu o muzikantech, se kterými bychom to chtěli udělat chtěli, a protože jsou to opravdu profesionálové, tak za nimi chceme jít, až to budeme mít opravdu dobře připravené.

Kde vás mohou lidé slyšet?

Keiko: V barech a kavárnách v Praze, na Facebooku, máme Youtube kanál, na Soundcloudu, na Bandzone…

Pepa: Také máme své webové stránky, které jsou spíš takový archiv, jsou tam fotky z akcí, odkazy na videa. A jak říkala Keiko – bary, hospůdky, kavárny… a také svatby. Rádi bychom hráli také v kulturních zařízeních, na festivalech a podobně, ale na tom musíme ještě trochu zapracovat. Koncert mezi knihami v Obvodní knihovně Skvrňany  je taková první vlaštovka, kdy hrajeme mimo bar. Tak se na to těšíme.

S kým byste si rádi zahráli na pódiu?

Keiko:  Blues Brothers a B.B. King a Eric Clapton a Steve Ray Vaughan a já zpívám jako back-up singer.

Pepa: Tak na takový koncert s Keiko bych samozřejmě zašel. No, já mám těch muzikantů, se kterými bych si rád zahrál, mnoho. Řeknu české lidi, se kterými bych si chtěl zahrát. Jedním z nich je skladatel Ivan Acher, který sice nehraje na živo, to je pravda, ale rád bych s ním někdy něco udělal. A potom, podle mého názoru nejlepší česká kapela Muff. To jsou skvělí muzikanti, se kterými bych si jednou opravdu rád zahrál.

Na co se mohou diváci těšit na koncertě 3. března v Obvodní knihovně Skvrňany?

Pepa: Mohou se těšit na naše písničky, protože jsme si s Keiko řekli, že budeme hrát jen naše originální věci, nebudeme hrát covery. Moc se na to těšíme.

Keiko: Naše písničky jsou z různých žánrů – blues, country, pop, folk.

Pepa: Je to takový mix nálad – od melancholických, zadumaných až po veselé, dokonce máme i jednu depresivní. Prostě, přijďte si to poslechnout.

Děkujeme za rozhovor.

Celý rozhovor najdete také na Youtube.

Rozhovor připravil Jan Albrecht.
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz

 
Přidat na Seznam.cz