Foto: M-klub

Rozhovor: V Plzni zahraje duo Keiko & Pepa mezi knihami

V Obvodní knihovně Skvrňany v Plzni se blíží další Koncert mezi knihami. Tentokrát své písně zahraje duo Keiko & Pepa, a to v úterý 3. 3. 2020 od 18:30. Jak se Keiko s Pepou poznali, co hrají a co vás čeká, si můžete přečíst v krátkém rozhovoru.

Kdo je duo Keiko a Pepa?

Keiko: Jsem Keiko, pocházím z Japonska, teď bydlím v Praze.

Pepa: A já jsem Pepa, bydlím v Berouně. S Keiko jsme se potkali v Kolíně u společných přátel, kde jsme si spolu  zajamovali a bavilo nás to. Řekli jsme si, že budeme spolu občas hrát. Společně hrajeme asi tři roky.

Jakou hudbu hrajete?

Keiko: Hrajeme mix všeho možného. Gospel, blues, rock, soul, folk, country… Hrajeme vlastní písně i převzaté.

Pepa:  Když hrajeme delší dobu, třeba dvě hodiny, tak na to nám náš vlastní repertoár nestačí a doplňujeme jej písničkami muzikantů, které máme rádi, takže hrajeme třeba Erica Claptona a další pecky. Ale ne ty notoricky známé, vybíráme si věci, které jsou zajímavé, ale často je člověk neslyší.

Připravujete desku?

Keiko: Ještě ne.

Pepa: Na desku se ještě necítíme. Písniček máme poměrně dost, desku bychom z nich asi mohli poskládat. A, ale chtěli bychom udělat desku s kapelou a máme nějakou představu o muzikantech, se kterými bychom to chtěli udělat chtěli, a protože jsou to opravdu profesionálové, tak za nimi chceme jít, až to budeme mít opravdu dobře připravené.

Kde vás mohou lidé slyšet?

Keiko: V barech a kavárnách v Praze, na Facebooku, máme Youtube kanál, na Soundcloudu, na Bandzone…

Pepa: Také máme své webové stránky, které jsou spíš takový archiv, jsou tam fotky z akcí, odkazy na videa. A jak říkala Keiko – bary, hospůdky, kavárny… a také svatby. Rádi bychom hráli také v kulturních zařízeních, na festivalech a podobně, ale na tom musíme ještě trochu zapracovat. Koncert mezi knihami v Obvodní knihovně Skvrňany  je taková první vlaštovka, kdy hrajeme mimo bar. Tak se na to těšíme.

S kým byste si rádi zahráli na pódiu?

Keiko:  Blues Brothers a B.B. King a Eric Clapton a Steve Ray Vaughan a já zpívám jako back-up singer.

Pepa: Tak na takový koncert s Keiko bych samozřejmě zašel. No, já mám těch muzikantů, se kterými bych si rád zahrál, mnoho. Řeknu české lidi, se kterými bych si chtěl zahrát. Jedním z nich je skladatel Ivan Acher, který sice nehraje na živo, to je pravda, ale rád bych s ním někdy něco udělal. A potom, podle mého názoru nejlepší česká kapela Muff. To jsou skvělí muzikanti, se kterými bych si jednou opravdu rád zahrál.

Na co se mohou diváci těšit na koncertě 3. března v Obvodní knihovně Skvrňany?

Pepa: Mohou se těšit na naše písničky, protože jsme si s Keiko řekli, že budeme hrát jen naše originální věci, nebudeme hrát covery. Moc se na to těšíme.

Keiko: Naše písničky jsou z různých žánrů – blues, country, pop, folk.

Pepa: Je to takový mix nálad – od melancholických, zadumaných až po veselé, dokonce máme i jednu depresivní. Prostě, přijďte si to poslechnout.

Děkujeme za rozhovor.

Celý rozhovor najdete také na Youtube.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: