Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

V Rybnici a Kaznějově dojde k opravě vozovky

V úterý 27. září 2022 budou na silnici I/27 mezi Plzní a Plasy zahájeny stavební práce v rámci plánované opravy v úseku Rybnice – Kaznějov.

„Během stavebních úprav bude provedena oprava komunikace I/27 ve zhruba 2,4 km dlouhém úseku, a to na území obcí Rybnice a Kaznějov. Součástí opravy jsou dále úpravy autobusových zastávek v Kaznějově, úpravy chodníků, veřejného osvětlení a vybudování zpomalovacího ostrůvku na vjezdu do obce Rybnice ve směru od města Plasy,“ popisuje opravu Adam Koloušek z Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Samotná oprava bude rozdělena do dvou stavebních sezón, kdy v letošním roce dojde na vjezdu do Rybnice k vybudování zpomalovacího ostrůvku a úpravě a opravě silnice v jeho bezprostředním okolí v délce zhruba 100 metrů. Stavební práce na vjezdu do obce jsou plánované do konce října.

Na jaře příštího roku bude zahájena oprava zbylých úseků , která by měla být podle předpokladů dokončena během srpna 2023.

Výstavba nového zpomalovacího ostrůvku si vyžádá částečné omezení provozu na hlavní komunikaci. Doprava tak bude v místě prací vedena kyvadlově pouze jedním jízdním pruhem.

Ředitelství silnic a dálnic zaplatí za úpravu za cenu 33,6 mil. Kč bez DPH.

Zdroj: ŘSD ČR

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner