Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Šatník pro samoživitele bude fungovat od června v Papírně

Plzeňský Šatník pro samoživitele se 2. června otevře na nové adrese: v Papírně. 

„Šatník jsme rozjeli s velikou podporou Charity na konci března, ale záhy bylo jasné, že prostory v domově pro matky s dětmi v tísni v Čermákově ulici nám dlouho stačit nebudou. Schází se nám totiž ohromné množství oblečení,“ vysvětluje důvody stěhování Markéta Čekanová, vůdčí osobnost iniciativy Holky holkám, která plzeňský Šatník provozuje. „V Papírně jsme našli vstřícnost a doslova otevřenou náruč. Bude to sice organizačně náročné, protože pokaždé bude nutné všechno připravit, oblečení vyndat a navěsit a po skončení zase uklidit, ale pokud si vždy přijde vybrat hodně lidí, mohlo by to sklízení jít docela od ruky,“ dodává Markéta Čekanová se smíchem. 

Šatník bude pro příjem i výdej oblečení fungovat každou středu od 14 do 18 h. A rodičům samoživitelům nabízí i další pomoc: nákup. Stačí, aby se zapojili do práce v Šatníku. 

„Budeme potřebovat vždy celý Šatník připravit, pak být k dispozici, přebírat oblečení, které lidé přinesou, doplňovat a rovnat a nakonec zase všechno sklidit. Rádi tedy uvítáme pomoc od maminek nebo i tatínků samoživitelů. Jako odměnu od nás pak dostanou nákup na Košíku nebo na Rohlíku,“ vysvětluje Markéta Čekanová s tím, že nákupy hradí nadace Nory Fridrichové znesnaze21.

Zájemci o oblečení ze Šatníku se musejí prokázat potvrzením o hmotné nouzi a rozsudkem o svěření dětí do výhradní péče. Pokud nic takového nemají, měli by svou potřebnost doložit třeba doporučením sociální pracovnice nebo sociální organizace, jejímiž jsou klienty. 

Lidé, kteří chtějí do Šatníku věnovat oděvy, by měli přednostně vybrat kousky jarní a především čisté, nepoškozené a nositelné. Donést by je měli roztříděné v označených taškách nebo krabicích: pánské košile, trička, kalhoty, sukně a podobně. S ohledem na kapacitu prostoru se nepřijímají hračky ani sportovní potřeby. 


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: