Foto: Havlovice, Holky holkám 2016

Sbírka Holky holkám inspiruje

Pátým dnem pokračuje sbírka dárků pro maminky a děti z charitních domovů sv. Zdislavy v Plzeňském kraji, kterou organizuje iniciativa Holky holkám. Ze 103 přání jich zbývá splnit posledních dvacet šest. Jde o přání od šamponů, přes stolní fotbal, koloběžku, sodastream či nádobí až po dětské chůvičky nebo monitor dechu pro miminko. Svá přání Ježíškovi opět napsali obyvatelé domovů v Plzni, Klatovech a Havlovicích u Domažlic. Permanentně aktualizovaný seznam je zveřejněn na facebooku HolkyHolkamPlzen.

Sbírka ovšem nepřináší jen dárky, o které děti a maminky píší Ježíškovi. Přináší i nečekané a intenzivní zážitky, jak dokládá ohlas Jany Truhlářové na facebookové stránce Holky holkám.

Jana Truhlářová se na nás obrátila, že má oblečení po dceři, které by ráda darovala některé mamince. Použité věci do vánoční sbírky nezařazujeme, a tak jsme se obrátily na domovy, zda u nich není nějaká maminka, která by takové oblečení potřebovala. Ozvali se nám z Klatov, a tak jsme předali paní Truhlářové kontakt,“ popisuje začátek iniciátorka sbírky Markéta Čekanová. Jana Truhlářová domov sv. Zdislavy v Klatovech kontaktovala a dozvěděla se, že oblečení potřebuje babička, která zde žije se svými dvěma vnučkami, pětiletou a sedmiletou. A tak sbalila vyřazené oblečení do velikého batohu, přidala kosmetiku pro babičku a pro holčičky adventní kalendáře a mandarinky. Její dcera Terezka ještě probrala své hračky a zabalila dvoje puzzle, dvě knížky, stolní hru, dva poníky a čtyři plyšáky. Takto obtěžkány nasedly na autobus do Klatov a vyrazily na cestu.

V Klatovech nás čekalo parádní setkání s paní, která se sama stará o vnučky, na něž se rodiče vykašlali, návštěva cukrárny, kde byly holčičky prvně v životě, rozzářené oči, když jsme vytahovaly dárky, moje hrdost na dceru, kterou si obě děvčátka okamžitě zamilovala… A můj dobrý pocit, že jsem udělala aspoň chvíli hezčí den člověku, který si to fakt zaslouží,“ popsala Jana Truhlářová na facebooku. A dodala, že je vedení domova nakonec pozvalo, aby někdy přijely zase, třeba i bez dárečků, jen tak se podívat a popovídat si. „Jsem děsně ráda, že jsme takhle vyrazily. Třeba i někoho inspiruju,“ uzavírá Jana Truhlářová.

Sbírka vánočních dárků pro charitní domovy trvá do 12. prosince.

SEZNAM DOSUD NESPLNĚNÝCH PŘÁNÍ (KE 30. 11. RÁNO)

matka parfém + šampon A07
matka parfém (REPLAY) A09
matka parfém (SABATINI) A12
matka denní a noční krém zn. LOREÁL A17
matka pekáč A20
matka dětské chůvičky C01
holčička, 8 měs. golfky C06
kluk, 8 basketbalový koš C08
matka Sodastream C17
kluk, 10 věci na fotbal C21
kluk, 10 stolní fotbal C22
kluk, 10 autodráha Hot wheels C23
matka Sodastream C24
holčička, 11 koloběžka C25
matka monitor dechu C31
matka ruční šlehač C35
holčička, 12 koloběžka C36
holčička, 12 kosmetický balíček C37
holčička, 12 3D puzzle C38
matka sada hrnců C42
holčička, 7 hra pro děti se speciálními potřebami D04
holčička, 5 hudební set D05
kluk, 5 hry pro předškoláky D13
kluk, 2 stavebnice D16
kluk, 5 hygienické a kosmetické přípravky D20
kluk, 3 autodráha D24


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: