Zdroj obrázku: ČSÚ

Sčítání je v plném provozu, nově se lze online sečíst až do 11. května

Hranice dvou milionu sečtených osob by mohla být dosažena během dnešního odpoledne. Systém je po sobotních komplikacích plně v provozu a připraven zajistit bezproblémové sečtení všech obyvatel v České republice a českých občanů v zahraničí.

Půl milionu odeslaných elektronických formulářů jsme zaregistrovali včera po poledni. Během dnešního odpoledne dosáhneme hranice jednoho milionu přijatých formulářů, což představuje zhruba dva miliony sečtených obyvatel,” říká předseda Českého statistického úřadu Marek Rojíček.

Od prvního sčítání lidí na našem území se počet obyvatel přibližně ztrojnásobil

Informace o online sčítání jsou k dispozici i za jednotlivé kraje, a to k půlnoci dnešního dne. Nejvíce elektronických formulářů přišlo z Prahy a Středočeského kraje, což vzhledem k jejich velikosti není překvapivé. „Zajímavý pohled nabízí přepočet vyplněných elektronických formulářů na počet bytů. Je vidět, že velmi aktivní jsou při online sčítání obyvatelé Ústeckého a také Karlovarského kraje, který je co do počtu obyvatel nejmenší v České republice,” upozorňuje Marek Rojíček.

graf
Zdroj. scitani.cz

Sečíst se bezpečně prostřednictvím online formuláře na webu scitani.cz nebo v mobilní aplikaci bude možné po celou dobu sčítání až do 11. května (původní termín pro online sčítání byl do 9. dubna).


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: