Zdroj obrázku: ČSÚ

Sčítání na Plzeňsku: Nejaktivnější je obec Vísky

Od začátku sčítání obdržel Český statistický úřad přes 2,6 milionu elektronických sčítacích formulářů. V Plzeňském kraji je nejaktivnější obec Vísky z okresu Rokycany.

„Sčítání běží přes dva týdny, sečtených máme více než 5 milionů osob a já bych jim všem chtěla poděkovat, že využily možnost sečtení se online. Všichni mají stále možnost využít elektronický formulář a sečíst celou domácnost, stejně jako pomoci se sečtením těm, kteří si na to sami netroufají. Od soboty bude navíc možnost sečíst se prostřednictvím listinného sčítacího formuláře,“ uvádí Eva Krumpová, 1. místopředsedkyně ČSÚ.  

Z údajů o počtu odeslaných elektronických sčítacích formulářů na 100 bytů za každou obec si lze udělat obrázek, jak to v kraji vypadá z hlediska zapojení jednotlivých obcí do sčítání. Mezi nejaktivnější obce v rámci Plzeňského kraje patří Vísky, Trokavec a Smědčice. Na opačné straně žebříčku pak je Chlum, Hradiště a Močerady.

Sčítání 2021 probíhá do 11. května. Od 17. dubna začnou sčítací komisaři roznášet listinné formuláře do domácností, které se nesečetly online, a to v předem oznámených termínech. Z důvodu ochrany zdraví a s ohledem na současnou situaci s covid-19 budou komisaři předávat formuláře před domem. Ti, kdo se do té doby nesečtou, si tak budou moci vybrat, zda vyplní elektronický formulář či využijí jeho listinnou formu. ČSÚ doporučuje využívat elektronický formulář, neboť jeho vyplnění je snadné, rychlé a zcela bezkontaktní, z epidemického hlediska tak naprosto bezrizikové.


TOP 10 nejaktivnějších obcí v kraji

Obec Okres Odeslané formuláře na 100 bytů
Vísky Rokycany 83,3
Trokavec Rokycany 70,0
Smědčice Rokycany 66,7
Brodeslavy Plzeň-sever 61,9
Vochov Plzeň-sever 59,7
Brod nad Tichou Tachov 59,4
Erpužice Tachov 59,2
Trpísty Tachov 58,3
Luženičky Domažlice 57,6
Střelice Plzeň-jih 56,7

Pozn.: Za jeden byt je možné odeslat více než jeden formulář, uvedený ukazatel tak nepředstavuje podíl sečtených bytů v dané obci.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: