Foto: MMP

Školní pomůcky míří za školáky sociálně potřebných rodin. Koupilo jim je město Plzeň

Město Plzeň prostřednictvím svého odboru sociálních služeb zajistilo školní výbavu pro dvě stovky dětí, především těch, které 1. září nastoupí do prvních tříd. Na nákup školních batohů, penálů, kufříků, pastelek, vodovek, sešitů, pytlíků na přezůvky či svačinových boxů vynaložil odbor ze svého rozpočtu 270 tisíc korun. Pomoc je určena sociálně potřebným rodinám.

„Město Plzeň takto pomáhá už desátým rokem. Nákup pomůcek zajišťuje magistrátní odbor sociálních služeb po konzultaci s městskými obvody a neziskovými organizacemi. Ty se pak také starají o distribuci do rodin,“ uvedla náměstkyně primátora města Plzně Eliška Bartáková, do jejíž gesce spadá i sociální oblast. Dodala, že i letos jsou pro děti připraveny pestré balíčky, v nichž jsou například školní batohy, kufříky, vybavené penály, sešity, vodovky, pastelky, sáčky na přezůvky či boxy na svačinu. „Vybavujeme především prvňáčky z rodin, které potřebují pomoci. Může jít například o děti samoživitelů či o školáky z rodin s více dětmi. Mnozí rodiče se ocitli v těžké situaci proto, že v době dlouhé koronavirové krize přišli o možnost výdělku a nyní mohou mít problémy sehnat dostatek financí na nákup školních potřeb. Nechceme, aby si brali půjčky, které by pak mohli mít problém splácet. Vždyť na školní výbavu prvňáčka je dnes potřeba průměrně tři tisíce korun,“ vysvětlila Eliška Bartáková.

Projekt s názvem Přímá podpora sociálně potřebných rodin s dětmi – žáků základních škol poprvé připravil magistrátní odbor sociálních služeb v roce 2012. Plzeň byla prvním městem v České republice, které přišlo s projektem přímé pomoci v takovém rozsahu. 

„Každoročně se pomoci dočká okolo 200 dětí zhruba ze 150 plzeňských rodin,“ připomněla vedoucí Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně Alena Hynková a dodává: „Spolupracujeme se sociálními pracovníky čtyř největších plzeňských obvodů a s neziskovými organizacemi. Jsou pro nás zárukou, že se školní výbava dostane skutečně k těm, kteří ji potřebují.“


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: