Foto: Plzeň na kole

Skončila květnová výzva Do práce na kole, lidé se dozvědí výsledky

Přesně 1065 lidí z Plzeňského kraje v květnu běhalo, chodilo nebo jezdilo do práce na kole či koloběžce v rámci soutěžní kampaně Do práce na kole. Nyní se dozvědí na závěrečné Cyklopárty výsledky jednotlivých soutěžních kategorií. Večírek pro všechny účastníky se koná ve čtvrtek 6. června od 18 hodin v plzeňském DEPO2015 a budou zde vyhlášeny a odměněny výsledky v kategoriích pravidelnost týmu, výkonnost jednotlivce i cyklozaměstnavatel roku. Kampaň v Plzeňském kraji koordinuje spolek Plzeň na kole.

„Program Cyklopárty doplní hudební vystoupení Dua Dubnička Lahoda a speciálním hostem bude Veronika Kubínová, která se věnuje orientačním závodům v horské cyklistice a je držitelkou devíti zlatých medailí z Mistrovství světa. Dalším zpestřením bude vystoupení dětí z pohybového studia J&A,” představuje program akce Jiří George Konečný z Plzně na kole, který kampaň v Plzni koordinuje. „Komu něco rachtá nebo nefunguje na kole, může přijet do DEPO2015 již v 17 hodin a mechanici ze spolku Plzně na kole, se mu pokusí s tím pomoci,“ doplňuje Konečný.

Nová expozice v Patton Memorial Pilsen mapuje postup amerických vojsk od vylodění v Normandii až po Plzeň

Letos se kampaně Do práce na kole účastnil i Josef Bernard, hejtman kraje, o kterém je známo, že na kole do práce občas jezdí, i když to do úřadu nemá jen pár kilometrů. Svou účastí kampaň podpořil i Michal Vozobule, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí, a Aleš Tolar, starosta městské části Plzeň 9 – Malesice. Do kampaně se zapojily také velké plzeňské firmy jako Safran Cabin CZ, Panasonic, Škoda Transportation, Plzeňský Prazdroj nebo Eurosoftware, kde soutěžilo i několik desítek zaměstnanců. Stydět se ale nemusí ani menší firmy a instituce jako Povodí Vltavy, Vodárna Plzeň či Západočeská univerzita. Pod Plzní jezdili ale také lidé z Klatov, Domažlic, Kašperských Hor a dokonce i z Chebu, Karlových Varů a Františkových Lázní. Je to z důvodu, že v těchto městech není lokální koordinátor a Plzeň je pro ně nejbližší místo, kde se mohli zaregistrovat.  

„Chceme, aby více lidí v Plzni i dalších místech kraje jezdilo nejen do práce na kole. Je to způsob, jak se dá našim městům ulevit od automobilové dopravy. Zároveň ne každý může nebo chce jezdit na kole a tak je tu možnost zvolit i chůzi nebo běh – zkrátka vlastní pohon. Lidé si zlepší kondici a zažijí s kolegy něco nového. Mnozí nám potvrzují, že takto přijdou do práce daleko lépe naladěni a že se jim pak i lépe začíná pracovní den,“ doplňuje výhody jízdy na kole Jiří George Konečný. Kampaň byla zpestřena několika doprovodnými akcemi – Cyklosnídaní, Cyklokoupáním či Cyklodílnou, účastníci si mohli také s trikem kampaně zajít zdarma na zmrzlinu či na akci Třetí život plovárny.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: