Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Skvělé tipy, jak ušetřit při nákupu na internetu

Online nakupování se stalo běžnou součástí našeho života. Takový nákup má řadu výhod. Tou hlavní je úspora času, který byste jinak strávili cestováním po obchodech. Obchod jednoduše uskutečníte z pohodlí domova a pokud vám zboží nevyhovuje, bez obav jej můžete do dvou týdnů vrátit. Přinášíme vám tipy, jak nákupem na internetu ušetřit.

Internetové srovnávače

Internetové srovnávače fungují na jednoduchém principu. Automaticky procházejí zboží z jednotlivých e-shopů a porovnávají jeho ceny. Vy si jako nakupující jednoduše vyhledáte zboží, o které máte zájem a okamžitě zjistíte, jaký obchod jej nabízí nejlevnější.

Existují všeobecné vyhledávače, které kontrolují veškeré položky na internetu. Pak jsou služby zaměřené na určité produkty. Ty využijete zejména při nákupu ojetých vozů, nebo když potřebujete levný nábytek. Takové vyhledávače jsou přehledné a pro zákazníka při konečném rozhodování velmi užitečné.

Slevové kupony

Využitím slevových kuponů můžete ušetřit až 90 % z původní ceny.  Provozovatelé e-shopů, stejně jako majitelé kamenných prodejen, nabízejí různé slevy a akce. Nákup na slevový kupon je jednoduchý. Vyberete si, jakou slevu chcete využít, na kupon kliknete a v nákupním košíku daného e-shopu slevový kupon uplatníte. Důležité je, že kupony používají i ty největší a nejoblíbenější e-shopy.

Se slevovými kupony také jednoduše vyřešíte každoroční starost s tím, co darovat na Vánoce nebo na narozeniny. Podívejte se na tipy na dárky, které vám zaručeně pomohou obstarat překvapení pro všechny, které máte rádi. Bez problémů seženete všechny dárky od drobných maličkostí až po to nejluxusnější zboží.

Ušetřete na dopravě

Svoji roli v konečné částce hraje i cena za dopravu. Má-li e-shop pobočku blízko vašeho bydliště, vyzvedněte si zboží tam. Prodejci si za osobní odběr zpravidla nic neúčtují. Mnoho e-shopů také nabízí dopravu zdarma, pokud si objednáte zboží nad určitou hodnotu.

Na dopravě lze ušetřit i tím způsobem, že se domluvíte třeba s kolegou z práce nebo kamarádem a uděláte společný nákup. O dopravné se podělíte a nebo díky vyšší částce za nákup nebudete platit za doručení vůbec nic.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: