Foto: Pilsen Voice

Slovinský pěvecký sbor Odmev a plzeňský Pilsen Voice chystají společná vystoupení

Již tento týden do Plzně zavítá sbor Odmev ze Slovinského města Kamnik. Sbor se po 9 letech vrací se svým programem do České republiky a přijal tak pozvání plzeňského sboru Pilsen Voice. Na programu návštěvy jsou mimo jiné i 2 společné koncerty. První z nich se koná v pátek 4. října od 19:00 v plzeňském KD Šeříková.

V rámci večera vystoupí sbor Pilsen Voice, pod vedením sbormistryně Lucie Hofmanové. Tomu bude patřit první polovina koncertu. Od této skupiny je již plzeňské publikum zvyklé, že sborový zpěv není jen o klasické hudbě. Diváci se tak mohou těšit na popový repertoár, ve kterém nechybí hity od skupiny Queen, Michaela Jacksona či Robbieho Williamse nebo skladby z muzikálů Vlasy či Pomáda.

Druhá polovina bude patřit zahraničnímu hostu. V jejich podání se taktéž můžete těšit na pestrou skladbu repertoáru od klasických sborových skladeb přes různé adaptace lidových písní až po spirituály i gospely. Sbor Odmev se každoročně účastní regionálních koncertů, přehlídek a národních soutěží a pravidelně se hlásí i na mezinárodní soutěže či festivaly. Počátky sboru v 80. letech jsou úzce spojeny se slavnou továrnou Titan v Kamniku. Stávající sbormistryně, paní Anica Smrtnik, sbor převzala v roce 1990 a vede jej již 29 let. Odmev má přibližně 30 členů.

Vstupenky na první koncert je možné zakoupit v předprodeji na www.plzenskavstupenka.cz nebo přímo na místě.

Druhý z koncertů se bude konat v sobotu 5. října od 19:30 v kostele Panny Marie Růžencové na Jiráskově náměstí. I v tento večer se představí oba sbory tentokrát s klasičtějším repertoárem, který vynikne právě v atmosféře a akustice kostela. Vstupné na tuto akci je dobrovolné.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: