Foto z roku 2022. Foto: Ski&Bike Špičák

Špičák láká na lyžování na všech sjezdovkách a populární Jízdu přes louži

V noci a dnes ráno sice pršelo, včera ale ještě před deštěm připadl čerstvý sníh a podle nejnovější předpovědi by mělo od pátečního noci a během soboty sněžit. Proměnlivé počasí ani déšť se zatím nepodepsaly na stavu sněhové pokrývky na sjezdovkách na šumavském Špičáku, kde stále leží v průměru 40 centimetrů.

„Pořád se lyžuje na všech hlavních sjezdovkách z vrcholu Špičáku a nikdo se nemusí obávat čekání na lanovku nebo vleky. Návštěvnost nebyla ani během prázdnin našeho domovského okresu Klatovy moc vysoká, lyžovalo u nás zhruba okolo 1 000 lidí denně,“ říká k aktuálním podmínkám ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Tip na výlet: Od Špičáckého sedla k Černému jezeru a Bílé strži

Příštím týdnem pak také končí poslední turnus jarních prázdnin, což znamená vyvrcholení letošní zimní sezony. Pokud počasí nepředvede opět nějakou zásadní „houpačku“ pojede se v sobotu 11. března oblíbení Jízda přes louži.

Sedmnáctý ročník divácké atrakce odstartuje v 15:30 hodin poblíž kiosku U Sekyrek (na dojezdu sjezdovky číslo 2 U Zalomeného). Přihlásit se lze opět pouze online na webu areálu spicak.cz. Od 14 hodin do cca 15 hodin se musí ještě online přihlášení soutěžící zaregistrovat u pořadatelů v prostoru u louže. Počet účastníků je z časových důvodů (závod musí skončit do tmy) omezen na maximálně 50.

„Aktuálně už se nám online přihlásilo 48 účastníků, takže jsou už jenom dvě volná místa. Opravdu upozorňuji na to, že bez online přihlášení už nikoho na místě do závodu z kapacitních důvodů pustit nemůžeme,“ uvádí za pořadatele ze Ski&Bike Špičák Jan Kasík.

Na Pancíř za jedním z nejčistších ovzduší ve střední Evropě

Pojedou se jako každoročně tři kategorie – lyže, snowboard a speciály. Startovné stejně jako divácké vstupné se neplatí. Diváků na tuto akci přijde pravidelně více než  1000.

Louže, jinak zhruba 20 metrů dlouhý a 1,3 metru hluboký „bazén“, na Špičáku vyhloubí bagr ve sněhu, jeho dno a boky se pokryjí nepropustnou plachtou a pak se napustí vodou z blízkého horského potoka.

Závod má jedno léta neměnné pravidlo – kdo se při přejezdu louže nevykoupe, s jistotou vítězí. Po každém kole se zkracuje délka nájezdu a kdo jako poslední ve své kategorii spočine na lyžích, snowboardu nebo speciálu na druhém břehu (nebo dojede louží nejdál), je vždy „králem“ nejen louže, ale i špičácké zimní sezony.

Zdroj: Ski&Bike Špičák

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: