Foto: Ski&Bike Špičák

Závěr roku na Špičáku bude ve znamení světlušek s lampiony a akcí na nejprudší české sjezdovce Šance

Po třech větrných dnech se dnes znovu rozjela lanovka na vrchol Špičáku. Lyžovat se tak bude moci i na horních úsecích sjezdovky číslo jedna Turistická a číslo tři Slalomová a v dolních pasážích se z obou přejede na dvojku U Zalomeného. Spolu se Spodní Šancí, sjezdovkou k hlavnímu parkoviště a dětským hřištěm před chatou Blaženka tady mají lyžaři aktuálně k dispozici celkem cca 4 km sjezdovek.

„I přes oteplení máme na otevřených tratích v průměru 40 cm sněhu. Dnes 28.12. a zítra 29.12. nabízíme ještě večerní lyžování od 18:30 hodin na Spodní Šanci. Na Silvestra i Nový rok nebudou žádná omezení provozní doby lanovky a vleků, takže začínáme tradičně v 8:30 a končíme v 16 hodin,“ uvedl vedoucí střediska služeb Ski&Bike Špičák Jan Kasík. V pátek 29.12. a v sobotu 30.12. si lze potom zdarma vyzkoušet lyže značky Fischer při testovacích dnech časopisu Snow.

Poslední dva dny nejen letošního kalendáře pravidelně na šumavském Špičáku patří akcím spojeným s oslavami konce roku.

V Plzni novoroční ohňostroj bude

Světlušky s lampiony na lyžích

Den před Silvestrem v sobotu 30.12. 2023 sjíždí děti s lampiony (dostanou je od pořadatelů) pomalu v dlouhém hadu v doprovodu instruktora lyžování potmě modrou sjezdovku Spodní Šanci. Po sjezdu popřejí přítomným i sobě vše nejlepší do nového roku, a pak si užívají volné večerní lyžování. Pro všechny děti je akce včetně lyžování zdarma a za odměnu dostanou sladkost. Pro rodiče a další doprovod je nachystáno placené občerstvení. Sraz všech světlušek je v 17,:5 hodin, sjezd s lampiony začíná zhruba okolo 17:30 hodin.

Silvestr na nejprudší české sjezdovce Šance

Akci každoročně pořádá zdejší horská služba ve spolupráci s areálem. Letos to bude už po 47. Zatím není rozhodnuto, jestli se pojede na lyžích nebo poběží. Nejprudší česká sjezdovka Šance je svahem, který se technicky nezasněžuje a přírodního sněhu je tu i letos kvůli oblevě méně. Účastníci jej tak v letech, kdy sníh chybí, sbíhají na botách s pochodněmi v rukou, jinak se taktéž s pochodněmi sjíždí na lyžích.

Měšťanská beseda přivítá v roce 2024 řadu hvězdných jmen

Ski&Bike Špičák zajistí vyvezení lyžařů/běžců lanovkou okolo 17 hodin na vrchol Špičáku. Sbíhat/sjíždět dolů budou okolo 17:30 hodin. Od 17 hodin je pak pro veřejnost připraven kulturní program s hudbou, občerstvením a rozdělaným ohněm. Lidé se schází na dojezdu sjezdovky. Obě areálové restaurace (horská chata Blaženka i nová U Lanovky) jsou na Silvestra otevřeny i v pozdní večerní čas.

Naposledy se Silvestr na Špičáku s pochodněmi v rukou a s lyžemi na nohou na černé Šanci slavil v roce 2018. Dva nedávné ročníky – 2020 a 2021, kdy bylo paradoxně sněhu dost, neumožnil covid. Bez lyží a na botách se „sjezd“ uskutečnil v minulosti i v letech 2006, 2015, 2016, 2019 a 2022. Poběží se letos za posledních 50 let už pošesté? To se od pořadatelů a horské služby dozvíme pravděpodobně zítra.

Místo, o kterém píšeme:

Zdroj: Ski&Bike Špičák

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: