Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Na šumavském Špičáku se i přes nepříznivé počasí lyžuje. Lanovka se snad rozjede v pátek

Na šumavském Špičáku se i přes „aprílové“ počasí předchozích dnů stále lyžuje na čtyřech kilometrech sjezdovek. Lanovka, která je dnes mimo provoz kvůli nepřízni počasí, by se měla znovu rozjet už zítra. O víkendu se čeká ochlazení.

Počasí lyžování v prvních dnech roku 2024 nepřálo. Sněžení střídal déšť, většinou bylo větrno včetně dneška, takže kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám se ráno nerozjela čtyřsedačková lanovka.

„Chtěli bychom ji znovu spustit hned zítra v pátek 5. ledna. Dnes (čtvrtek 4.1.) se lyžuje jen na Spodní Šanci za poloviční cenu skipasů. Od zítřka a o víkendu už opět na čtyř kilometrech sjezdovek, které máme otevřené,“ říká k aktuálním podmínkám ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Největší lyžařský areál v Plzeňském kraji stejně asi jako ostatní česká střediska čeká na víkendové ochlazení, které už snad vydrží delší dobu. Zatím mohl lyžařům od vánoc nabídnout zhruba polovinu svých tratí. Od 28.prosince 2023 se stále lyžuje na horních úsecích sjezdovky číslo jedna Turistická a číslo tři Slalomová a v dolních pasážích se z obou přejede na dvojku U Zalomeného. Dále na Spodní Šancí, sjezdovce k hlavnímu parkoviště a dětském hřišti před chatou Blaženka. Leží na nich v průměru 40 cm sněhu.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: