Foto: Zdeněk Vaiz

Sportmanie je v půlce a trhá rekordy

Rekordní návštěvu laické i odborné veřejnosti zaznamenali v úterý organizátoři největší sportovní akce pro veřejnost v Plzni – Sportmanie Plzeň 2022. Téměř ideálního počasí využily tisíce lidí, kteří do areálu Škoda sport parku na území Městského obvodu Plzeň 2-Slovany zavítali. Největšímu zájmu se včera těšily autogramiády letošního vítěze Stanley Cupu Pavla Francouze, plzeňské tenistky Andrey Sestini Hlaváčkové a maratónské běžkyně Terezy Hrochové. Mimořádnou pozornost vzbudila podvečerní beseda sportovních klubů s prvním náměstkem primátora města Plzně Romanem Zarzyckým a radním Plzeňského kraje pro oblast školství a sportu Vladimírem Krocem, při které si obě strany vyměňovaly názory na aktuální situaci v podpoře jednotlivých sportovních odvětví.

Zpestřením úterního programu byl beachvolejbalový turnaj O pohár senátora Lumíra Aschenbrennera, který v rámci svého dne na Sportmanii uspořádal Městský obvod Plzeň 2-Slovany. Zúčastnily se ho týmy čtyř největších plzeňských obvodů v čele se starosty Helenou Řežábovou, Davidem Procházkou a Tomášem Soukupem. Vítězství si nakonec odnesl pořadatelský tým obvodu Slovany v čele s místostarostkou Evou Trůkovou.

Sportmanie 2022
Foto: Zdeněk Vaiz

V pondělí skončil první třídenní cyklus Sportmanie, při kterém pořadatelé rozdali dětem do 15 let po splnění jednoduchých podmínek více než 3 000 bronzových medailí. Ve druhém cyklu, který potrvá do čtvrtka, se udělují medaile stříbrné. Ty mohou děti získat poté, kdy na deseti různých sportovištích nasbírají do speciální aplikace QR kódy. Odkaz na aplikaci stejně jako podrobný program, mapu areálu, seznam stanovišť a všechny další informace jsou k dispozici na stránce sport.plzen.cz/SportmaniePlzen.

Sportmanie Plzeň 2022 potrvá v areálu Škoda sport parku do neděle 28. srpna. Vstup na akci je zdarma, otevřeno je ve všední dny od 14 do 20 hodin, v sobotu od 10 do 20 hodin a v závěrečný den bude otevřeno rovněž od 10 hodin, ovšem veškeré sportovní aktivity skončí už v 16 hodin.

Některá další lákadla Sportmanie:
pátek 26. 8.: kouzelnická show Romana Budila (zároveň mistr ČR v běhu na 5000 m)
sobota 27. 8.: Barevný běh (pořádá Rozběháme Česko)
neděle 28. 8.: cyklistický závod pro děti i pro dospělé

Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: