Foto: Sportovní hry mateřských škol

Sportovní hry plzeňských mateřinek začínají. Na finále zavítá Roman Šebrle

Více než 1 800 dětí z plzeňských mateřských škol se od úterý 7. března 2023 pustí do sportování a otestují své pohybové dovednosti. V Plzni začnou Sportovní hry mateřských škol. Jejich finále se zúčastní olympijský vítěz, desetibojař Roman Šebrle.

Cílem her je přivedení dětí k pohybu. Hry otestují pohybové dovednosti předškoláků ve čtyřech disciplínách – hodu do dálky, skoku z místa, člunkovém běhu a v podlézání a přelézání překážek.

„Učitelky i jejich malí svěřenci se na soutěžení připravují měsíce dopředu, což koncepčně podporuje pohybové dovednosti dětí v našich zařízeních. To je v této složité době, kdy mají děti velmi málo pohybu, potřebné. Zároveň jsem velmi ráda, že Roman Šebrle vyslyšel moji prosbu a přijede podpořit naše plzeňské sportující předškoláky,“ uvedla Lucie Kantorová náměstkyně primátora města Plzně pro oblast školství a cestovního ruchu.

Kvalifikace se uskuteční v městských obvodech Plzeň 1 až Plzeň 4 od 7. do 15. března. Vždy čtyři nejlepší kolektivy z každého obvodu postoupí do velkého finále, které se uskuteční letos 8. června na Atletickém stadionu města Plzně. Kromě kvalifikovaných kolektivů se ho zúčastní i mateřské školy ze všech ostatních plzeňských městských obvodů. O popularitě akce svědčí i fakt, že je přihlášeno všech 47 mateřských škol, které jsou zřízeny městem Plzní. Všichni účastníci finále – soutěžící i diváci – se mohou těšit, že akci navštíví také olympijský vítěz, desetibojař Roman Šebrle. V rámci finálového dne navíc čeká na soutěžící děti i doprovod další bohatý program včetně propojení s aktivitami pro hendikepované děti nebo dobrovolný běh na 400 metrů, kde nejlepší získá titul Předškolák města Plzně.

Zdroj: Magistát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: