Foto: MMP

TechTower ožívá akcemi, veřejnost má velký zájem o prohlídky

V technologickém parku TechTower v Plzni na Světovaru se už začíná rodit budoucnost. Po třech měsících od otevření jednoho z nejmodernějších center v České republice se Správě informačních technologií města Plzně podařilo přinést život do nových kanceláří, dílen a dalších multifunkčních prostorů. Uskutečnilo se v nich už přibližně 40 akcí veřejného nebo uzavřeného obchodního charakteru, v Coworku si našla své místo stovka nadšenců a sídlo zde má více než 15 inovativních firem. Veřejnost si oblíbila Dny otevřených dveří, které jsou zpravidla už měsíc dopředu obsazené.

Prostory určené k pronájmu jsou téměř obsazené. Velký zájem je o menší místnosti a flexibilní kanceláře, takzvané kóje. Volné jsou většinou už jen mezonetové prostory. „TechTower nabízí ideální zázemí těm firmám, které nepotřebují mít sídlo někde v soukromí, ale naopak – chtějí být součástí skupiny podobně smýšlejících společností a navazovat s nimi kontakty, jež mohou vyústit v další společný byznys. Stejnou příležitost dáváme jednotlivcům v Coworku, kdy se studenti nebo startupisté potkávají s již fungujícími firmami. To je pro ně obrovská příležitost a pro nás ukázka toho, jak TechToweru zapadá do Plzeňského inovačního ekosystému (PINE), který dává talentům šanci pro vlastní rozvoj,“ vysvětlil Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně, která zajišťuje provoz TechToweru.

Ve společných prostorách se tak už nyní setkávají například zaměstnanci firem Bekwood, CIE Group, Luxonis, MicroNova, Solar Factory, Škoda Digital, s. r. o., TData, TechInn a dalších. Zaměření jednotlivých firem je různorodé, věnují se například inovativnímu řešení pro hydraulické brzdové systémy na železnici, ruční výrobě dřevěných brýlí, virtuální realitě, vývoji softwaru, digitalizaci a vývoji smart technologií nebo pracují na autonomním depu. I přes zdánlivě rozdílné obory mohou být samy sobě inspirací a tento bonus jim přináší právě zázemí v TechToweru.

Plzeň bude hostit světový šampionát v para lukostřelbě

„Abychom zájemcům usnadnili výběr volných míst, spustili jsme pro TechTower nový web na adrese www.techtower.cz. Tady je nejen přehled všech nabízených místností v jednotlivých patrech s příklady nájemného, ale i seznam událostí, které se v nejbližší době uskuteční. Nedávno jsme celý prostor doslova otestovali, když se tu konaly tři akce současně. Vše dopadlo skvěle, místo ožilo neuvěřitelnou energií, lidé si TechTower hodně chválili. A navíc program nezasahoval do zázemí a činnosti zde sídlících firem,“ popsal Tomáš Cholinský, ředitel Úseku SIT Port, který má fungování TechToweru na starosti.

Akce pro veřejnost

Další důležitou zkouškou projde areál přibližně za měsíc. V pátek a sobotu 2. a 3. června 2023 se tu odehraje pátý ročník festivalu Inovujeme Plzeň. Návštěvníkům nabídne expozice z oblasti umělé inteligence, autonomního řízení, elektromobility, robotiky a dalších inovací. Festival diváky opět potěší závody dronů s bohatým doprovodným programem.

Velký zájem podívat se do TechToweru má i široká veřejnost. „Prohlídky v podobě Dnů otevřených dveří se konají každý měsíc a registrace na webu www.sitport.cz jsou vždy rychle obsazené. Proto se mohou lidé těšit na příležitost nakouknout do TechToweru i v rámci festivalu Inovujeme Plzeň,“ doplnil Tomáš Cholinský.

exkurze v techtower
Foto: SIT port

Kdo by chtěl technologický park navštívit dříve, může přijít už 10. května na první moderovanou přednášku z nové série TOP Talks. Prvním hostem bude Milan Polák, absolvent ZČU v Plzni, který zachránil největší český módní e-shop Zoot a má bohaté zkušenosti se založením startupu. O den později se uskuteční Dev Tech Mobility MeetUp, který představí chytré novinky v oblasti veřejné dopravy, a 17. května workshop s názvem Branding a obsah: Kreativní duo pro udržitelný úspěch. V něm se účastníci dozvědí, jak vytvořit silnou, jedinečnou a úspěšnou značku.

Kromě pořádaných workshopů a dalších akcí tu našla své zázemí také IoT akademie nebo tým nadšenců, kteří si sestavují vlastní autíčko na vodíkový pohon. O místo se zajímají i střední školy z Plzeňského kraje, tým SIT Portu uspořádal již několik exkurzí pro zvídavé středoškoláky.

Zdroj: Správa informačních technologií města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner