DEPO2015. Foto: Plzenoviny.cz

Konference světového formátu TEDxPlzeň zavítá do DEPO2015

V neděli 5. června 2022 se od 17 hodin v DEPO2015 koná již čtvrtý ročník populární konference TEDx. Jde o setkání zajímavých a inspirativních lidí, kteří se na svět umí dívat jinak a zároveň se podělit s ostatními o svou vlastní zkušenost nebo životní příběh. V krátkém čase tak dokážou předat podnětnou “myšlenku hodnou šíření”, jak zní motto celosvětové organizace TED.

„S každým pozvaným hostem jeho vystoupení připravujeme a snažíme se společně vystihnout myšlenku, která v divákovi něco podnítí”, říká Gabriela Klečková, dramaturgyně TEDxPlzeň. Důraz je kladen hlavně na rozmanitost a tak na jednom pódiu vystoupí lidé z různých oblastí. V den akce příspěvky autenticky slyší omezený počet návštěvníků, stovky až tisíce je ale pak zhlédnou v internetové knihovně TEDx Talks.

Všichni, kteří v neděli dorazí do DEPO2015, mají jedinečnou možnost se po skončení akce s řečníky osobně potkat. Atmosféra těchto setkání mívá vždy zvláštní náboj, který vzniká i díky lidem, kteří akci dlouhé měsíce připravují ve svém volném čase bez nároku na honorář, stejně tak jako řečníci. „Naší odměnou jsme my sami, jeden pro druhého, a hosté, kteří vystupují”, říká šéfka plzeňského TEDxu Petra Krákorová.

Za zmínku stojí i doprovodný program během přestávky. Lidé si budou moci nasadit brýle s virtuální realitou, podívat se na svět přes termokamery, přesvědčit se, že stará audiokazeta se nemusí vyhodit jako nepotřebná nebo si vyzkoušet obličejovou jógu.

Vstupenky lze zakoupit za 490 Kč v síti GoOut nebo na místě.

O svoji myšlenku na téma Krásno se přijdou podělit:
Tomáš Šebek, chirurg, účastník mise s Lékaři bez hranic, online poradna uLekare.cz
Katarína Vlčková, paliativní lékařka, spoluzakladatelka Nadace rodiny Vlčkových
Petr Hájek, renomovaný architekt, profesor na Fakultě architektury ČVUT Praha
Simona Bagarová, organizace MILA zaměřená na podporu lidí pečujících o seniory
Markéta Vacovská, choreografka, členka mezinárodně uznávaného souboru Spitfire Company
Radek Laci, manuální terapeut, spoluzakladatel organizace Vteřina poté
Pavel Hrabě, učitel hudební výchovy, virtuos na dechový nástroj EWI
Zdroj: DEPO2015

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: