Foto: Nela Wojaczková

Plzeňsko – stříbrští teepee se vrací s novým singlem

Po více jak dvou letech od vydání posledního alba Where the Ocean Breaks přichází teepee s prvním singlem a videoklipem z připravované desky. V “blind tomorrow” se duo vrací do své melancholické polohy.

Blind tomorrow je upřímná výpověď o smutku, strachu a úzkostech. Pandemií umocněné těžkosti, kterými si kapela prošla během posledních dvou let, značně poznamenaly duševní zdraví hudebníků. Tereziny zasněné a étericky křehké vokály vás při poslechu provedou duší plné smutku a strachu, z nichž vás dostane až Mírova naléhavá podpora v závěru písně.

V koprodukci s pražským multiinstrumentalistou Prokopem Korbem (badfocus) se teepee rozhodli pokračovat v ověřené spolupráci s britským producentem Tomem O. Marshem, na mix pozvali svého oblíbeného zvukaře Lukáše Lukáše.

Píseň doplňuje silný videoklip ztvárňující zdánlivě nekonečné období deprese. Na novém videoklipu režírovaným samotnou Terezou Lavičkovou spolupracovala kapela s kameramankou a editorkou Nelou Wojaczkovou a světelnou designérkou Eliškovou Kociánovou. Hlavní role se ujala talentovaná Kristína Tukan, brilantně ztvárňující boj s depresemi a úzkostnými stavy.

„Žijeme v depresivní a úzkostné době, je snadné jí propadnout. Vím, že nejsme jediní s těmito symptomy. Někdy se jen vstání z postele jeví jako ten nejnáročnější úkol na světě, protože víte, že s tím budete muset bojovat i zítra. Člověk tak uvízne v koloběhu, ze kterého je těžká cesta ven. Proto blind tomorrow – jakoby zítřek nebyl. Já ale v písni identifikuji a adresuji svého neviditelného nepřítele a snažím se mu tak ubrat jeho sílu. Je to příběh boje s depresemi a náznakem šťastného konce,“ říká Tereza.

Singl blind tomorrow vychází společně s videoklipem 9. prosi 2022 u berlínského vydavatelstvím Springstoff. Ještě před koncem tohoto roku je teepee možné vidět naživo 15. prosince na vánočním koncertu v pražském Vzletu. Vstupenky v prodeji v síti Goout.

Nové album teepee vyjde během roku 2023.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: