Foto: HC Plzeň

Termíny čtvrtfinále Ligy mistrů zveřejněny. HC Plzeň se představí doma 11. prosince

Díky hladkému postupu přes osmifinálovou sérii s Bolzanem, kterou indiáni zvládli kumulovaným skóre 12:3, se probojovali do TOP 8 letošního ročníku Ligy mistrů. Ve čtvrtfinále se utkají se švédským týmem Skellefteå AIK, který postoupil po dramatické bitvě s norským Storhamarem (4:4 a 3:2).

Čtvrtfinálová série začne ve Švédsku v úterý 4. prosince od 18:00. Odveta se uskuteční na západě Čech o týden později, tedy v úterý 11. prosince od 17:00.

Na sérii s takto silným švédským protivníkem se těšíme. Souboj bereme hodně prestižně a uděláme maximum pro to, abychom postoupili a v dobrém světle reprezentovali jak náš klub, tak český hokej. Osmifinálovou sérii Skellefteå AIK – Storhamar Hamar jsme pochopitelně sledovali, ale neměli jsme žádné konkrétní preference, koho bychom si do čtvrtfinále přáli. Je samozřejmě nasnadě, že švédská liga má vyšší kvalitu než ta norská, ale my doufáme, že v takto náročné konfrontaci obstojíme,“ těší se na sérii hlavní trenér plzeňského týmu Ladislav Čihák.

Klub Skellefteå AIK sídlí na severu Švédska v městě se zhruba čtyřiceti tisíci obyvateli, byl založený v roce 1921 a od té doby třikrát slavil titul v nejvyšší soutěži. Aktuálně mu patří osmé místo v průběžném hodnocení SHL. Z českých hráčů zde dříve působil například Libor Procházka, Pavel Skrbek, Jan Novák či Martin Ševc.

Mezi hvězdy švédského celku patří Jimmie Ericsson, Oscar Möller, Mathis Olimb nebo Juhamatti Aaltonen.

Skellefteå AIK, stejně jako indiáni, ovládla základní skupinu a vybojovala 14 bodů v konkurenci Bolzana, Helsinek a Tych.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: