Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Tipy na halloweenské akce v Plzni a blízkém okolí – 2023

Halloween sice připadá na úterý 31. října, akce inspirované tímto dnem se však konají už o podzimních prázdninách spojených se svátečním víkendem, ale i na začátku listopadu. Sváteční sobota bude ve znamení oslav 105. výročí vzniku Československa, ale další strašidelné i zábavné akce se touto dobou točí hlavně kolem vydlabaných dýní. Tak kam vyrazíte?


Pátek 27. 10 – Největší dětský Halloween v Plzni

Dětský Halloween v Plzni s animátorkou Žofkou. Pro děti bude připraven program včetně soutěží, tancování a spousty her. Nebude chybět ani malování na obličej se strašidelnou tématikou. Program proběhne v plzeňské Papírně od 16 do 19 hodin. Vstupné bude 100 Kč.


Pátek 27. 10. – Halloween in Hell

Největší halloweenská party plná strašidelných dekorací a djs v top kostýmech startuje v plzeňské Papírně hned po dětském programu, a to ve 20 hodin. Tady už je vstup dovolený jen od 16 let. Více informací najdete také na Facebooku.


Sobota 28. 10. – Halloween party v parku Krašovská

Strašidelná i zábavná cesta plná her a strašidel. Nejlepší masky získají odměnu. Celou akcí, která začne ve 14 hodin, bude provázet DJ POÓREK, který si chce halloweenskou párty s vámi opravdu užít. V 17:30 začne strašidelná diskotéka. Vstupné je 50 Kč.

Halloween se rychle blíží! Jdeme dlabat dýni

Sobota 28. 10. – Skvrňanská Halloween stezka

Start stezky bude z konečné zastávky číslo 2 a trasa povede kolem pole směrem k ulici Pecháčkova. Pro nejmenší je stezka přístupná od 10 hodin. Od 18 hodin bude trasa plně vyzdobená a naleznete zde i zkratku pro ty odvážnější. Akce je zdarma.


Sobota 28. 10. – Halloween ve Starém Plzenci

Pionýrská skupina Starý Plzenec a Plzenecká železnice z.s. pořádají Halloween. Sraz je na klubovně pod lesem. Pro děti bude připravena Soutěž o „Nejkrásnější doma vyřezávanou dýni“, dýňová stezka, dílnička, jízdy Plzenecké železnice. Zároveň bude možné si posedět u ohně a opéct si buřty. Akce proběhne od 14 do 17 hodin.


Sobota 28. 10. – Irish Halloween party vol. 11

V Divadle pod lampou odstartuje v 18 hodin punkový Halloween. Zahrají Cheers, Rabies a The Gangnails.


Sobota 28. 10. a neděle 29. 10. – Halloween ve Farmaparku u Toma

Všechny děti, které přijdou v maskách, dostanou u vstupu balíček krmení pro zvířátka zdarma. Zároveň se tím zapojí do soutěže o rodinnou vstupenku do Farmaparku u Toma zdarma. Děti čekají zábavné dílny. Lampionový průvod začíná v sobotu v 18 a v neděli v 17 hodin.

halloween
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Neděle 29.10. – Halloween na Radyni

Tradiční halloweenské tvoření v Centru služeb pro turisty pod hradem Radyně proběhne od 13 do 16 hodin. Budou se vyrábět masky, nachystány jsou i hry a soutěže pro děti. Vstupné je zdarma.

Neděle 29. 10. – Halloween na Prokopávce

Sportovní areál Prokopávka v Plzni-Bolevci láká na strašidelné hry, dlabání dýní, rej masek, diskotéku, ale i na speciální halloweenské menu. Akce proběhne od 14 do 17 hodin.


Neděle 29. 10. – Halloweenský vláček aneb odpoledne plné strašidelné zábavy

Ranč Šídlovák zve na tradiční strašidelnou jízdu halloweenským vláčkem. Na co se ale letos můžete ještě těšit? Nebudou chybět ani jízdy na koních, malovaní na obličej, rukodílná dílnička a opékaní buřtů. Akci, která proběhne od 13 do 18 hodin, ukončí ohnivá show. Kostým je vítán u malých i velkých.

TIP: Pokud ještě nemáte masku a času málo, podívejte se na tento obchod s halloweenskými maskami.

Neděle 29. 10. – Halloween party na Krašovské

Halloweenskou party připravuje Taneční škola Dance Nation a Krašovská Aktivity centrum Plzeň za podpory Městského obvodu Plzeň 1. V čase od 17 do 21 hodin se chystá diskotéka, soutěže a hry, malování na obličej, stezka odvahy, taneční workshop a mnoho dalšího.


Úterý 31. října – Halloween v knihovně

Obvodní knihovna Doubravka chystá od 13:30 do 17:30 strašidelnou i hravou atmosféru přímo mezi knihami. Dětské návštěvníky čeká několik tematických stanovišť s úkoly a hrami a také doprovodný program. Účastníky nemine drobná odměna. Strašidla s kostýmy jsou samozřejmě vítána.


Čtvrtek 2. 11. – Halloweenská stezka Boleveckou návsí

Děti mohou od 17 do 20 hodin splnit halloweenskou stezku a získat odměnu. Pořadatelé vítají strašidelné kostýmy a světýlka.


Sobota 4. 11. – BU-BU-BU aneb ZOOSTRAŠENÍ

Zažijte docela jinou atmosféru podzimu ve strašidelné zoo! Můžete přijít v kostýmu nebo s lampionem se svíčkou na baterky (z důvodu bezpečnosti). Areál zoologické a botanické zahrady bude totiž po celý víkend stylově ozdobený. Program pro děti je nachystán od 14 do 17 hodin. Více najdete zde.


Halloweenské akce se určitě konají i na dalších místech. Víte o nějaké? Napište nám.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: