Ilustrační foto. Zdroj: Archiv Plzenoviny.cz

Tipy na zajímavé podzimní akce v Plzni a okolí

Podzim se blíží a po horkém létě nás čeká období, které je bohaté na nejrůznější zábavné akce, ať už se jedná o koncerty, pivní slavnosti, akce pro děti nebo události spojené s podzimními lidovými tradicemi. S příchodem adventního času se události v Plzni a okolí budou točit kolem blížících se Vánoc. Přinášíme vám stručný přehled vybraných podzimních akcí


21.- 22. září 2018 – Slunce ve skle (Plzeň – Černice)

Podle kalendáře bude ještě léto, ale Slunce ve skle je slavnost, která by v našem přehledu neměla chybět. Tradiční pivní slavnosti se odehrají na návsi v Černicích a v pivovarském dvoře Purkmistr.


29. září – Zelenohorské vinobraní (Nepomuk)

Podzim je také o vínu, a tak bude sobota po státním svátku patřit vinobraní na Zelenohorské poště v Nepomuku. Při této příležitosti můžete navštívit i tamní motomuzeum nebo si prohlédnou krásné a hlavně na kulturu bohaté město na jižním Plzeňsku.


30. září – Dožínky (Plzeň, DEPO2015)

Do areálu DEPO2015 zamíří slavnostní dožínkový průvod. Jeho součástí bude jarmark, hudba, přehlídka zemědělské techniky a další speciální atrakce. Dožínkami bude také pokřtěna nová Tržnice přímo v Depu. Akce je vhodná pro celou rodinu.


30. září 2018 – Slavnosti jablek (Nebílovy)

Oslava letošní úrody, mošty, hry, zábava, přehlídka techniky a mnoho dalšího vás čekaní na tradičních Slavnostech jablek v Nebílovech. Více můžete sledovat na Facebooku.


3. – 6. října 2018 – Pilsen Busking Fest (Plzeň)

Už popáté se do Plzně sjedou pouliční umělci z celého světa, a to s jediným cílem. Pobavit vás! Na několika místech v centru města uvidíte a uslyšíte to, co jinak nezažijete. Do Busking festu se také částečně promítne výročí stého založení Československa.

 


4. října 2018 – 27. ledna 2019 – Vilém Heckel 100 (ZČM, Plzeň)

Výstava v Západočeském muzeu představí tvorbu předního českého fotografa a plzeňského rodáka Viléma Heckela. Na výstavě budou k vidění také dosud nikde nezveřejněné fotografie a osobní předměty.


6. října 2018 – Pilsner Fest (Plzeň, Prazdroj)

V 11 hodin dopoledne odstartuje oslava 176. výročí ode dne, kdy se v Plzni uvařil první jedinečný ležák Pilsner Urquell. Více informací a program naleznete na adrese www.pilsnerfest.cz.


13. října 2018 – Přeštický festival vína (Přeštice)

Druhý ročník festivalu proběhne v Přešticích na náměstí. Představí se 15 malých a středních vinařství. Návštěvníci si budou moci vychutnat degustační vzorky z mnoha odrůd. Dále vás čeká občerstvení a hudba.


17. října 2018 – Plzeňský knižní trh (Plzeň, knihovna)

Festival regionálních nakladatelů proběhne v Ústřední knihovně v ulici Bedřicha Smetany 13 v Plzni. Na programu je prezentace malých plzeňských nakladatelů a regionálních autorů. Akce bude spojena s prodejem knih a doprovodným programem. Vstup zdarma.


26. října 2018 – Halloweenský party běh

Originální zážitkový běh se spoustou zábavy se uskuteční v Borském parku v Plzni. Na trase dlouhé 5 kilometrů vás čeká plno strašidel a podivných úkolů. Výtěžek z párty běhu půjde jako vždy na dobrou věc.


27. října 2018 – Halloween pod Radyní

Další halloweenskou akcí je tradiční strašidelný den na Radyni. V Centru služeb pro turisty si budete moci užít tajemnou atmosféru a třeba si i něco vyrobit.


27. – 28. října 2018 – Oslavy vzniku republiky (Plzeň)

Jedna z největších událostí roku! Dvoudenní akcí vyvrcholí celoroční projekt Plzeň 2018 a máte se opravdu na co těšit. K oslavě bude patřit hudební program, k vidění bude originální rukopis hry Josefa Kajetána Tyla Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka z roku 1834 s textem písně Kde domov můj. Na mnoho zajímavých míst ve městě bude zvýhodněný vstup. Zároveň proběhne lampiónový průvod a vzpomínkový akt.


11. listopadu 2018 – Svatý Martin na Radyni

Posvícení, ochutnávka vín a příjezd svatého Martina na bílém koni. To vše se odehraje pod Radyní na tradiční akci, která tentokrát vychází na neděli. A jak to na Radyni vypadalo v loňském roce? Podívejte se na fotoreportáž.


15. listopad 2018 – Maceo Parker (Plzeň, Měšťanská beseda)

Legenda funky music a jedinečný saxofonista, jemuž ani sedmdesátka neubrala na šarmu, vystoupí od 20 hodin v Měšťanské besedě v Plzni.


17. listopadu 2018 – Galavečer hvězd (HM Aréna, Plzeň)

Mnohonásobný zlatý slavík Karel Gott, zpěvačka Ilona Csáková a Markéta Konvičková, zpěváci Marek Ztracený a Petr Kolář, to jsou hvězdy české populární hudby, na které se můžete těšit v rámci Galavečera hvězd v plzeňské Home Monitoring Aréně ve sváteční sobotu.


2. – 23. listopadu 2018 – Miroslav Horníček – 100. výročí narození (Plzeň, radnice)

V mázhauzu plzeňské radnice proběhne výstava věnovaná slavnému plzeňskému rodákovi Miroslavu Horníčkovi. Právě v letošním roce by oslavil 100. narozeniny.


2. prosince 2018 – Advent – rozsvícení vánočního stromu (Plzeň)

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu proběhne letos první adventní neděli, a to 2. prosince 2018. Jak vypadal strom a vánoční náměstí v loňském roce, se můžete podívat v našem fotoreportu. Vánoční stromky se samozřejmě o prvním prosincovém víkendu budou rozsvěcovat i na jiných místech v Plzni a okolí. O vánočních událostech jako je např. zpívání koled, vás budeme průběžně informovat.


5. prosince 2018 – Mikuláš

Ani o mikulášské nadílky nebude nouze. Proto sledujte náš web. A víte, proč chodí Mikuláš, čert a anděl?


6. prosince 2018 – koncert Smokie (Plzeň, HM Areána – zimák)

Legenda legend vystoupí v Plzni! Terry Uttley přijede společně se Smokie v rámci The Symphony Tour 2018 také do Česka, a to společně s Mikem Craftem, Mickem McConnelem, Stevem Pinnelem a Martinem Bullardem. Smokie psali a stále píší rockovou historii.


11. prosince 2018 – David Koller Acoustic Tour

V areálu DEPO2015 vystoupí od 20 hodin David Koller s kapelou a představí další část svého úspěšného akustického turné. Událost můžete sledovat na Facebooku. Vstupenky jsou výhradně k sezení.


A nezapomeňte, že podzim je skvělé období na procházky v přírodě a houbaření. S dětmi vyrazte pouštět draka a nebo někam na výlet.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: