Foto: Infraobchod

Topné fólie jsou jednoduchou možností podlahového vytápění

Toužíte po tom, mít nohy v teple – respektive po podlahovém vytápění –, ale nechce se vám pouštět se do rozsáhlé rekonstrukce? Pak by vhodným řešením pro vás mohly být právě topné fólie. Jejich instalace je velice snadná a mohou se stát hlavním nebo i doplňkovým způsobem vytápěním klidně celého bytu. Jedinou podmínkou je, že musí být položeny pod plovoucí podlahy. I tak se ale jedná o velice zajímavou možnost podlahového vytápění, která nevyžaduje příliš velké náklady.

Instalaci zvládnete sami

Topné fólie se obvykle prodávají jako celá sada – tj. obsahem je všechno, co budete potřebovat. Žádné speciální zařízení k instalaci není potřeba, zvládne to jakákoli firma nebo řemeslník zabývající se pokládkami plovoucích podlah nebo i zručnější domácí kutil. Součástí sady obsahující topné fólie je také návod, kde je přesně popsáno, jakým způsobem se topná fólie podkládá pod samotnou plovoucí podlahu. Takže jediné, co budete muset udělat sami, je vypočítat si správný počet topných fólií.

Jak se topné fólie prodávají?

Topné fólie se prodávají v poměrně úzkých pásech, takže pro každou místnost bude potřeba použít různé množství těchto pásů. Můžete si ale také vybrat prostor, kde budete chtít mít „teplo pod nohama“ a fólii nainstalovat pouze na tento omezený prostor. Jednotlivé topné fólie lze propojit podél stěny s přiloženými připojovacími vodiči, které se zapojí do společné instalační krabice. Tento způsob vytápění je natolik silný a účinný, že dokáže vytopit vaši místnost bez nutnosti dalších zdrojů vytápění (jakým je například ústřední topení). Je možné je ale skombinovat s již existujícím zdrojem vytápění.

Topné rohože

Podobným druhem podlahového topení jsou topné rohože, které se hodí do nových, zateplených, ale i starších domů bez zateplení. Výhodou těchto rohoží je to, že ji můžete použít i ve vlhkých prostorách, kterými bývají například koupelny. Instalace je mnohem snadnější než u jiných typů podlahového topení, navíc je také mnohem úspornější. Stejně jako topné fólie je možné je využít jako hlavní i vedlejší tepelný zdroj. Topné rohože i topné fólie je možné použít nejen doma, ale například také v kancelářích. Vybrat si je můžete na Infraobchod.cz.

Český výrobce topných fólií a rohoží

Obchodní skupina Fenix produkuje elektrické topné systémy již od roku 1990, kdy se stala jednou z prvních soukromých společností na našem území. Její sortiment je tvořen již zmíněnými topnými fóliemi a rohožemi, ale také konvektory, přímotopy, infrapanely, topnými žebříky a dalším zbožím. V současné době společnost vyváží do 70 zemí světa, které se nachází na čtyřech světových kontinentech. Velká část výroby produktů je situována právě v České republice, přičemž se jedná o ryze českou společnost bez zahraniční účasti.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: