Motor V8. Foto: Volné dílo, Wikimedia

Tři tipy na levné ojeté osmiválce

Motor s označením V8 je sen snad každého automobilového nadšence. Jenže k pořízení nového osmiválce potřebujete tučné konto. Navíc je kategorie nadupaných vozů s objemným výkonným motorem pomalu na vymření. Přispívá k tomu downsizing většiny motorů v důsledku legislativních změn dbajících především na ekologii. Naštěstí se stále mnoho takových vozů objevuje mezi ojetinami, a pokud se vám zadaří, můžete najít zajímavý kousek za slušné peníze.

Samozřejmě nákup automobilu z druhé ruky nese svá rizika. U osmiválcových motorů však můžete předpokládat, že se předchozí majitel o vůz slušně staral. Osmiválec si lze jen těžko představit jako součást firemní flotily, a tak je pravděpodobné, že si budete pořizovat vůz po stejném nadšenci, jako jste vy. Přesto si před uzavřením kupní smlouvy vůz detailně prohlédněte a zkontrolujte jeho historii na checkcardna.com.

Zde jsou naše tipy na relativně dostupné ojetiny s motorem V8.

Ford Mustang 5.0 V8

Americká klasika v nabušeném kabátě je v poměru cena/výkon jednou z nejlepších možných voleb. Ojeté vozy šesté generace začínají nad hranicí 700 tisíc korun. Tuhle ameriku s bublajícím motorem pod kapotou seženete jak ve variantě kupé, tak cabrio. Vzhledem k oficiální distribuci bez potíží seženete náhradní díly a s vozem můžete do autorizovaného servisu.

BMW M5 E39

Neladí-li vám amerika, zkuste německou klasiku. Ano, tenhle model je již více jak 20 let starý, ale když zmíníme, že jde o poslední bavorácký atmosférický osmiválec s manuálem, nelze jej označit jinak než jako starou dobrou školu. Pětilitr pod kapotou a 294 kW, to je kombinace, která dávala smysl. Na stovce za pět sekund a maximální rychlost 290 km/h. V tomto autě můžete zažít čistou radost z řízení. V bazarech lze objevit několik kusů s cenou od 500 tisíc, zachovalejší kousky pak stojí asi o 200 tisíc více.

Audi  RS6 4.2 V8 C5

Opět se vrátíme o dvě dekády do minulosti, kdy Audi nabízelo osmiválec jak pro klasický hatchback, tak pro kombi. Modely první generace s automatickou převodovkou nabízejí výkon 331 kW a nejlevnější kousky se pohybují okolo 400 tisíc korun. Nad půl milionu pak lze zakoupit výjimečně zachovalé vozy.

V ceně do milionu korun lze samozřejmě sehnat i další kousky, tyto tři vozy reprezentují aktuální situaci na trhu s ojetými automobily. U dovozu buďte při nákupu opatrní nejen z technického hlediska, ale prověřujte také například skutečnost, zda vůz není kradený. K tomu může pomoci VIN dekodér. Přehled těchto přístrojů naleznete na bestvin.cz. Přejeme vám šťastné kilometry.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: