Tříkrálový pochod 2020. Foto: Ladislav Vaindl

Tříkrálový pochod a poutní mše U Ježíška letos nový rok nezahájí

Pro mnoho Plzeňanů se stalo tradicí zajít s počátkem roku na Tříkrálový pochod, který odcházel první či druhou neděli od vánočního strumu z Náměstí Republiky směrem ke kostelu U Ježíška. Zda tomu bude i letos, jsme se zeptali organizátorů.

„I letos jsme se těšili, že 3. ledna odpoledne vyrazíme od stromu pod katedrálou spolu se třemi králi, koňmi, dudákem, zpívajícím králem, poutníky, Bendíky z MŠ Zelenohorská a budeme koledovat po plzeňských ulicích, hospodách a společně zvesela dojdeme ke kostelu U Ježíška,“ říká Pavel Kozák, který se se stará o kostel a průvod od roku 2013 doprovází. „U kostela na nás vždy čekal živý betlém, v posledních letech v podání Dobřanských umělců, ale to všechno bude v roce 2021 jen milou vzpomínkou a těšením se na rok 2022. Vzhledem ke všem opatřením, která jsou v současné chvíli nastavena, nelze nic z toho, čím nový rok zahajujeme, uskutečnit,“ doplňuje smutně.

V tomto Tříkrálovém pochodu putuje vždy i oficiální kasička Tříkrálové sbírky. Ta se v roce 2021 přesouvá do on-line prostoru, takže pokud bude někdo chtít přispět, najde podrobnosti na webových stránkách sbírky.

Také poutní mše, která měla v kostele U Ježíška následovat od 16:00, se 3. ledna 2021 nebude konat.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: