Ilustrační foto. Zdroj: PxHere

Úklid Česka proběhne v sobotu 7. dubna v Plzni. Přidáte se také?

Téměř 100 000 dobrovolníků na 2 500 místech se v loňském roce zúčastnilo naší největší dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko a zájem o letošní ročník ukazuje, že jejich počet se opět podaří překonat. Cílem akce je uklidit nepořádek a černé skládky z našich měst, obcí a především přírody. Společně, v jeden den – sobotu 7. dubna.

Není náhodou, že úterní tisková konference k úklidové akci proběhla na půdě Ministerstva životního prostředí. Rezort životního prostředí akci „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ dlouhodobě podporuje, letos se k ní například Národní park Šumava přidává pětidenní akcí s cílem vyčistit šumavské stezky, cesty a studánky.

„Jsem opravdu fanouškem této akce po celou dobu její historie, zdá se, že naši společnost oslovila, spojuje ji každým rokem víc a víc. Jen za loňský rok přibylo o deset tisíc dobrovolníků navíc a jejich počet se pomalu blíží laťce 100 tisíc. Když se podíváte v ulicích měst nebo obcí, když zavítáte do přírody a dokonce i do našich národních parků, řeknete si – jen víc takových projektů, které nás probouzí z netečnosti k tomu nejcennějšímu co máme, k našemu životnímu prostředí. Díky Ukliďme svět, ukliďme Česko společně bojujeme proti černým skládkám, proti literingu, proti zcestnému nakládání s odpadem. Právě proto Ministerstvo životního prostředí přichází i s iniciativou # dostbyloplastu. Doufám, že se nám společně s restauracemi a občerstveními v nákupních centrech, kavárnami nebo fast foody a jejich zákazníky podaří zredukovat haldy plastů, které dnes a denně používáme a v mžiku vyhazujeme,“ říká ministr Brabec.

„Akce takového rozsahu by se kromě podpory Ministerstva životního prostředí neobešla ani bez dalších významných partnerů a sponzorů jako jsou Nadační fond Veolia a Komerční banka. I díky nim jsme mohli během dvou týdnů před akcí rozeslat více než 1 200 balíků obsahujících celkem na 50 000 párů pracovních rukavic a 65 000 pytlů na odpad. Hned na několika místech pak budou uklízet dobrovolníci z řad zaměstnanců dalších partnerů, kterými jsou ŠKODA AUTO, a.s., Skupina Saint Gobain a řada dalších“, sdělil nám Radek Janoušek ze spolku Ukliďme Česko, který celou akci pořádá společně s Českým svazem ochránců přírody.

Na tom, jak vypadá naše prostředí, se podílíme všichni a udělat dobrý skutek, nejen pro přírodu, své děti, čisté životní prostředí nebo pro pocit odpovědnosti může opravdu každý. Jen k dnešnímu dni je do akce zaregistrováno na 2 300 úklidů po celé ČR.

Podívejte se, kde se na Plzeňsku konají úklidy na mapě www.UklidmeCesko.cz a přidejte se také. Již tuto sobotu 7. dubna 2018.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: