Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

V Česku je evidováno již 464 případů Covid-19. V Plzeňském kraji je infikováno 14 lidí

Podle nejnovějších dat zveřejněných na stránkách Ministerstva zdravotnictví České republiky stoupl počet infikovaných novým koronavirem na 464. Z třiceti nových evidovaných případů, které přibyly za noc na dnešek, jsou tři z Plzeňského kraje.

V Plzeňském kraji je tak v současné době (18. března 2020, 9:00) zaznamenáno 14 případů. Podle Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje bylo k dnešnímu dni v kraji provedeno 530 vyšetření na SARS-CoV-2. Z toho plyne, že ze všech testovaných bylo 2,64 % výsledků pozitivních. Hygienici vystavili v kraji 240 karantén, z toho je již 143 ukončených.

Největší počet pozitivních vyšetření na SARS-CoV-2 eviduje Praha, kde je 167 nakažených. Následuje Středočeský kraj se 48 případy a Olomoucký kraj s 38 případy. Nejméně infikovaných zaznamenal Liberecký kraj, kde se vyskytly 4 případy.

V případě podezření na onemocnění Covid-19, které způsobuje nový koronavirus, můžete využít některou z infolinek, které zřídila Krajská hygienická stanice Plzeňského kraje (psali jsme v tomto článku). V Plzni je zatím evidováno jedno odběrové místo na infekční klinice ve FN Plzeň na Borech, tel.: 377402657.

Právě prohlížíte starší článek. Aktuální informace najdete na hlavní straně.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner